Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ściąganie napletka a rozmiar penisa


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 17 lat i dosyć dziwne problemy z jądrami i penisem. Odczuwałem niedawno ból prawego jądra, więc udałem się z tym do chirurga a on powiedział że nic tam nie ma i po prostu podczas dojrzewania tak może być. Przez jakiś czas mnie bolało ale już zupełnie przeszło, na dodatek jądra mam nierówno w mosznie ale chirurg powiedział że to nie jest żadna wada ani nic z tych rzeczy, tak po prostu mam (przepukliny też nie ma). Czy warto iść na usg jąder? Teraz sprawa z penisem. Jak byłem mały przestałem ściągać napletek i zdjąłem dopiero w wieku 17 lat, zapalenia nie było raczej bo napletek zszedł normalnie i co prawda bolało przez jakiś tydzień ale przeszło. Moje pytanie jest takie czy to wpłynęło na rozmiar penisa? (w zwodzie 13cm, bez wzwodu około 5cm i to też różnie czasem więcej czasem mniej, nie wiem dlaczego) Czy za wielkość penisa są odpowiedzialne tylko hormony i geny? Jeśli tak to czy niezbyt zdrowy tryb życia jakoś na to wpłynął, bo dodam że mój za zdrowy nie jest, ale nie mam nawet nadwagi (175cm i ważę 70 kg). Chodzi mi o dietę, ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

W przypadku bólu jądra mógł być to stan zapalny. Jeśli takie objawy występują nadal radzę skonsultować się z urologiem. Co do penisa to brak odciągania napletka nie wpłynął na jego wielkość. Bardziej ma tu znaczenie podłoże genetyczne, hormonalne i w mniejszym stopniu środowisko, czyli dieta i tryb życia. Obserwujesz zmienną długość członka, ponieważ czasami wzwód jest pełniejszy, a czasami stan podniecenia jest mniejszy, czyli słabszy wzwód. Wiąże się to z gromadzeniem krwi w ciałach jamistych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że jeżeli zdrowiej bym żył tak to nazwę to członek i np jądra były by większe? Czy dużo większe czy tylko odrobinę? Dodam że niedawno wziąłem się za siebie i ćwiczę godzinę dziennie, czy to jeszcze coś da? Bo boję się o moje przyszłe życie sexualne, i jeżeli mogło być inaczej to chyba sobie nigdy nie wybaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×