Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy kolonoskopia wykryje hemoroidy?


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Miałam robioną kolonoskopię wynik był *mocno napięte zwieracze odbytu*. Co to znaczy? Proktokolog powiedział , ze mam wewnętrzne żylaki odbytu, właśnie jestem w trakcie leczenia metodą Barrona. Czy ta metoda w 100% je wyleczy? A czy z badania koloskopii , jeśli była zrobiona prawidłowo , powinno wyjśc , że je mam? Bardzo proszę o odpowiedź..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*mocno napięte zwieracze odbytu*. Co to znaczy? - oznacza to, że mięśnie zwieracze odbytu są silnie obkurczone, być może z powodu bólu, być może właśnie hemoroidów, być może samoistnie co na pewno utrudniało wprowadzenie instrumentu kolonoskopowego do jelita grubego metodą Barrona. Czy ta metoda w 100% je wyleczy? - to jedna ze skuteczniejszych metod usuwania żylaków, jednak 100% skuteczności żaden zabieg nie zapewnia A czy z badania koloskopii , jeśli była zrobiona prawidłowo , powinno wyjśc , że je mam? - kolonoskopia może nie wykryć hemoroidów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Ale mam jeszcze pytanie czy przez *mocno napięte zwieracze odbytu* mam problemy z wypróżnianiem? tzn. mam uczucie parcia , ide do toalety i nie moge nic zrobić, za jakis czas znów mam uczucie parcia i wtedy zrobię. Czasami chodzę po kilka razy dziennie do toalety i wtedy robię bardzo mało.Mam luźne stolce ,odżywiam się zdrowo, nie mam zaparć. Mam wrażenie jakby przy wypróżnianiu coś tam blokowało. Jak to wyleczyć?Lekarz powiedział , że pewnie jest to spowodowane żylakami, jednak jestem już po zabiegach, ból zginął a to uczucie pozostało. Czasami mam wrażenie niepełnego wypróżnienia, ogólnie dyskomfort czuje codziennie.Co to może być?Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam jeszcze pytanie czy przez *mocno napięte zwieracze odbytu* mam problemy z wypróżnianiem? - tak może się właśnie dziać Jak to wyleczyć? - trzeba całkowicie wyleczyć żylaki odbytu, które mimo nie dawania bólu mogą jeszcze występować Czasami mam wrażenie niepełnego wypróżnienia, ogólnie dyskomfort czuje codziennie.Co to może być? - to właśnie może być związane z obecnością hemoroidów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×