Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Żyła tuż pod napletkiem


Gość J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu na penisie zauważyłem stwardnienie, znajduję się pod skórą, tuż pod żołędziem. Guzkiem mogę poruszać pod skórą w niewielkim obrębie. Bardzo widoczne podczas wzwodu, jako uwypuklenie. Dodam że ostatnio zauważyłem podobne stwardnienie, w innym miejscu, które jakimś jest bardzo małe. Są nie widoczne podczas wzwodu. Byłem u lekarza i pokazałem mu największy guzek, powiedział że raczej nie jest to rak z uwagi na przesuwalność zmiany. Potem robiłem usg ale nie wykazało nic, tak jakby tego guzka nie było. Lekarz powiedział że to może być jakaś włóknista zmiana i nie muszę się martwić. Ale chciałbym tutaj zasiągnąc porady. Ostatnio zauważyłem, że guzek jest początkiem nowopowstałej żyły, w jej centralnym punkcie jest miękkie nie przesuwalne zgrubienie. Jakość zdjęcia nie jest zbyt dobra ale pozwoli wskazać na umiejscowienie problemu i może pomoże coś o nim Panu napisać. Co to jest i dlaczego usg nic nie wskazało. zdjęcie:http://img121.imageshack.us/img121/2924/moto0336.jpg podkreślone jest miejsce przebiegu czegoś w rodzaju żyły. (być może oddalenie oczu od monitora z tego zdjęcia wyciągnąc więcej informacji. Proszę o pomoc, bo nie bardzo mam kiedy udać się do lekarza Pozdrawiam i dziękuję za pomoc z innymi problemami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona ze zdjęciem nieaktywna. Bez badania trudno mi określić co to może być. Taka zmiana skoro nie jest widoczna w USG być może jest po prostu uwypukleniem anatomicznych struktur penisa czyli ciał jamistych. Nic groźnego. To tylko taki defekt kosmetyczny. Jednak, aby dokładnie dowiedzieć się co to może być najlepiej w tej sprawie skonsultować się z urologiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem mały twardawy guzek lekko wyczuwalny kiedy nie było erekcji, a podczas erekcji stawał się bardzo wyczuwalny. Po wizycie u urologa dowiedziałem się że może to być początek choroby peyroniego i lekarz przepisał mi mocniejszą witaminę E (400mg - tylko na recepte) brałem raz dziennie i guzek zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×