Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pod żebrami poprzedzony wzdęciami i twardy brzuch


Gość Krzysztof 20l

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysztof 20l

Witam, Mam pewien dziwny ból. Obawiam się że to wyrostek. Miałem atak bólu z prawej strony ok 5 cm poniżej linii żeber. Ból był dość silny poprzedzony mocnym wzdęciem. Oecnie czuje lekką twardość brzucha w okolicach gdzie był ból. Dzień wcześniej miałem urodziny. Spożyłem spore ilości niezdrowego jedzenia. Alkohol też spożywałem, ale były to 2 lampki dobrego szampana i 2 lekkie drinki.I teraz nie jestem pewien czy to wątroba czy wyrostek robaczkowy. Próbowałem na leżąco podnosić nogę do pionu i to nie powodowało zbytnio nasilenia bólu. Obecnie minęło około 24h od bolesnego ataku. Ciągle odczuwam bolesność i twardość brzucha z prawej strony temperatura około 37,2 (w ustach). Zażyłem 400mg ibuprofenu + Rapacholin C 1 tabl + 2 tabl NO-Spa. Apetyt lekko osłabiony mam, jednak pijam sporo wody. Utrzymuje się lekkie wzdęcie + gazy. Pozdrawiam i liczę na jakąś diagnozę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm jednak ból ustąpił co przy wyrostku raczej nie miałoby miejsca. Teraz jak już nie odczuwam bolesności mam wrażenie, że ten ból był tak jakby bardziej z boku pomiędzy biodrem a linią żeber mniej więcej w połowie drogi czyli dość wysoko jak by to miał być wyrostek. Dochodzi do tego dziwny kolor moczu. Taki mocno pomarańczowy, szczególnie po nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×