Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesne wypróżnianie z krwią


Gość Agnieszka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dość poważny problem z wypróżnianiem. Jest ono bolesne, widać ślady krwi na papierze (brak w stolcu). Zdarzało mi się to sporadycznie od kilku lat, lecz krwi było bardzo mało i nie bolało. Objawy nasiliły się przez ostatni tydzień, za każdym razem jest dużo krwi i odczuwam duży ból. Po dokładnym przyjrzeniu się i lekkim odchyleniu odbytu zauważyłam duże pęknięcie (podejrzewam też kilka mniejszych, gdyż czasem na papierze widać jedną dużą plamę krwi i kilka malutkich). Mam też małe zgrubienie na odbycie, lecz mam je odkąd pamiętam, nie przeszkadza mi ono, nie boli ani nie krwawi. Niestety w moim mieście nie ma lekarza proktologa, więc udałam się do mojego ginekologa. Przepisał mi dwie maście (Proktis-M, L3 Prurigo) oraz czopki (Posterisan). Niestety powiedział, że nie może nic więcej w tej sprawie zrobić, kazał stawić się na kontrolę za 2 tygodnie. Co mogę jeszcze zrobić by przyspieszyć proces gojenia? Czy jest możliwość by dzięki tym lekom wszystko wróciło do normy? Czy konieczny może być jakiś zabieg? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mogę jeszcze zrobić by przyspieszyć proces gojenia? - niestety w takim przypadku trzeba skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem ogólnym (nie musi to być proktolog), musi on po zbadaniu Pani włączyć odpowiednie leczenie (prawdopodbnie przyczyną dolegliwości są żylaki odbytu i zapewne szczelina odbytu) Czy jest możliwość by dzięki tym lekom wszystko wróciło do normy? - leki mogą mieć skuteczne działanie, które najczęściej pojawia się po tygodniowym stosowaniu Czy konieczny może być jakiś zabieg? - raczej nie będzie takiej potrzeby, musi Panią dokładnie zbadać chirurg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×