Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina centralna krążka międzykręgowego


Gość Przemek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 21 lat. . Proszę o zinterpretowanie wyniku badania TK. Opis brzmi: Na poziomie L-5 S-1 przepuklina centralna krążka mk z wypukleniem się krążka w głąb kanału kręgowego na głębokość 8 mm z uciskiem na worek oponowy. Czy jedynym rozwiązaniem jest operacja, jakie są jej konsekwencje. Czy mogę pracować fizycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jeszcze wykonać badanie rezonasu magnetycznego celem oceny czy są uciśnięte korzenie nerwowe (widoczne dopiero w badaniu MR). Jeśli stwierdzony byłby ucisk na korzenie raczej jedynym skutecznym postępowaniem byłaby operacja (konsultacja w tej sprawie neurochirurgiczna). Na pewno na chwilę obecną trzeba z tym wynikiem udać się do neurologa, który oceni Pana wynik i na podstawie dodatkowo stanu klinicznego zaleci odpowiednie postępowanie (także czy Pan może pracować fizycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Czy mogłaby mi Pani jak będzie już po operacji napisać jak się Pani czuje, czy jest poprawa i czy długa jest rekonwalescencja. Będę bardzo wdzięczny. Strasznie się obawiam operacji, ponieważ czytałem różne opinie osób które ją już mają za sobą. Czy Pani próbowała stosować jakieś inne metody typu lasery itp. ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ternin operacji 13 wrzesnia boje sie , mam do wstawienia stabilizator ,poniewaz zeżaja mi sie kanały rdzenioew i dysk z przepuklina do usunięcia ,czy ktos mógłby się wypowiedzieć na ten temat ???Jak długo trzeba przebuwac na chorobowym po takiej operacji *)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Przemka-spoko,jak tylko będę mogła już posiedzieć sobie to napewno dam znać jak wszystko poszło.Oczywiscie,że stosowałam inne metody,ale z tego co wiem to lasery niezbyt przyjazne są dla tego rodzaju schożenia.Miałam rehabilitację w formie odpowiednio dobranych cwiczeń przez okres 10 m-cy,magnetronik i tym podobne,zastrzyki i nieustajace masaże na które wydałam sporo kasy.Tak na marginesie to chyba dzięki nim jeszcze bez problemu funkcjonuję tzn.mogę chodzić i cokolwiek robić.Noszę również przez 6 godzin na dobę,głównie w dzień gorset.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku,jestem już po operacji.Czuję się świetnie,normalnie ból prawej nogi ,pośladków i kręgosłupa lędźwiowego ustąpił-jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu!!! Sama operacje trwała niedługo bo tylko 75 minut.Ból po operacji był do znisienia.Jeżeli już bardzo mnie bolało to podawali mi w kroplówce tramal i czasami pyralgin.Na drugi dzień wstałam już z łóżka i powoli chodziłam.Nie mogłam jedynie siedzieć i leżeć na plecach oraz pożądnie się umyć.Na 3 dobę byłam już w domu.Dzisiaj ściągną mi szwy,mam nadzieję że znowu będzie lepiej tzn.nie będzie mnie tak ciągnąć do tyłu.Na dzień dzisiejszy chodzę,wstaję i myję się sama,nie potrzebuję już żadnej pomocy.Za 3 m-ce mam kontrolę u profesora i dopiero wtedy okaże się jaką będę miała rechabilitację.Do tego czasu mam się oszczędzać.POzdrawiam i trzymam kciuki.Napisz co u Ciebie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W opisie MR mam tylno-centralne przepukliny wszystkich krazkow miedzykregowych w odcinku Th 5 - Th 11, które uciskają brzuszną powierzchnie rdzenia kregowego. W zwiazku z tym mam pytanie czy operacja jest konieczna?? Za odpowiedz z gory bardzo serdecznie dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×