Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Problemy z wypróżnianiem i ból odbytu


Gość Aśka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś rok temu miałam robione hemoroidy metodą Barrona, ponieważ miałam ostry ból odbytu, po zabiegach ból minął, po jakimś roku jednak się nawrócił, dużo słabszy, ale podobny. Czy znów wróciły mi żylaki? Dodam , że mam problemy z wypróżnieniem, nie są to zaparcia, stolec jest lużny.(zaparcia miałam kiedyś , zanim robione miałam hemoroidy.) Mam uczucie parcia na stolec, ale gdy pójdę do toalety to nic nie mogę zrobić , albo trochę zrobię ale kilka razy dziennie, mam wrażenie jakby coś mi tam przeszkadzało w wypróżnieniu, czasami jakby uczucie zwężenia odbytu. Trwa to kilka dni po czym objawy prawie ustępują, ból mija , ale ogólnie dyskomfort czuję raczej codziennie. Miałam robioną koloskopię z której wyszło wszystko dobrze. Nie mam już pojęcia od czego mam te problemy ? Co to może być? Bardzo proszę o pomoc. Dodam , że czasami podczas wypróżniania słyszę jakby coś mi pękło, lekarz myślał, że to może szczelina, objawy do niej pasują, jednak po zbadaniu powiedział, że nie.Czy to rak? Chyba z kolonoskopii , by coś wyszło? Strasznie się matrwię, co to może być? Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej w tej sprawie udać się powtórnie na konsultacje do chirurga. Takie objawy mogą właśnie świadczyć o pojawieniu się nowych żylaków odbytu (nie zawsze da się wszystkie usunąć lub z biegiem czasu pojawiają się nowe). Na pewno skoro kolonoskopia była prawidłowa nie jest to rak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×