Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ćwiczenia po zabiegu przepukliny pachwinowej


Gość Kuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem po zabiegu przepukliny pachwinowj i mam kilka pytań: Otóż po kilku dniach po zabiegu gry sobie szedłem i kichnąłem coś tak jak by mi pekła w okolicach brzucha nic nie bolalo nic sie nie zmieniło w wielkościach. I mam kilka pytań chcem troszke pocwiczyc na siłowni max ciężar 30kg jestem 4 miesiace po zabiegu.Chciał bym jakies porady czy órzywac jakis pas? Czy moge juz zacząc cwiczyc itp potrzebuje jakis porad. Gry jestem w pracy nie boli mie nic tylkio nie raz czuje mały ból ale tylko wtedy gdy boli nie lewa nerka mam w niej piasek w lewej nerce i po lewej stronie miałem zabieg na przepukline. Prosze o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rekonwalescent

Dolacze sie do tematu. Zabieg mialem 2 miesiace temu, byla to przepuklina pachwinowa, zostala mi wszepiona siatka nie czuje zadnych dolegliwosci. Chcialbym powrocic juz na silownie, pytanie czy moge? jesli tak to, czy uzywac pasa przepuklinowego? Moze by tak zaczac przez pierwszy miesiac od czegos lekkiego np biegi, rower itp? Czy przykladac szczegolna uwage do miesni brzucha i trenowac jest mocno by przepuklina nigdy wiecej mnie nie dopadla, czy tez wrecz odwrotnie nie obciazac ich zbyt mocno? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym powrocic juz na silownie, pytanie czy moge? - można już zacząć stosować lekkie ćwiczenia nie powodujące nadmiernego napięcia powłok brzusznych, po 3 miesiącach od zabiegu można w pełni obciążać się jesli tak to, czy uzywac pasa przepuklinowego? - nie ma potrzeby używać pasa przepuklinowego, w czasie ćwiczeń podnosząc ciężary używać należy pasa ćwiczebnego Moze by tak zaczac przez pierwszy miesiac od czegos lekkiego np biegi, rower itp? - tak byłoby najlepiej Czy przykladac szczegolna uwage do miesni brzucha i trenowac jest mocno by przepuklina nigdy wiecej mnie nie dopadla, czy tez wrecz odwrotnie nie obciazac ich zbyt mocno? - najlepsze byłoby napięcie mięśni powłok brzusznych takie z umiarem, nie wyczynowe podnoszenie ciężarów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem przepuklinę pachwinową ( lewa strona, założona siatka wersja średnio elastyczna ) tez zamierza kupić pas ale 2 strony (bo jest duża szansa ze za jakiś czas mogę mieć w prawej, dlatego to taka prewencja) co do wysiłku to na wypisie miałem 1 miesiąc (w tym okresie miałem się oszczędzać) a na fora przeczytałem ze najlepiej około 100 dni czekać( ciężę wysiłki) myślę jeszcze żeby kolagen zażywać prewencyjnie ( bo podobno przepuklina może być też powodowana brakiem kolagenu) przykładowy pas nad którym się zastanawiam http://www.zakatekzdrowia.com.pl/oppo-oppo-2049-przepuklinowy-pachwinowy-obustronny-rozmiar-p-1694.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-08&utm_content=1694

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rekonwalescent

Bylem dzisiaj u chirugra, ktory przeprowadzal zabieg. Powiedzial, ze moge juz zaczynac cwiczyc, tylko zebym to robil rozsadnie, zebym nie przesadzil z niczym i zebym uwazal szczegolnie przy cwiczeniach gdzie obciazany jest brzuch(brzuszki itp.). Pas przepuklinowy jest zbedny, po zabiegu z siatka. Mysle ze biegi i rower przez caly wrzesien, a od pazdziernika juz trening na silowni. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rekonwalescent

Cwicze na silowni juz od okolo miesiaca, nie robie treningow na 100% pomimo tego ze nic sie nie dzieje. Jestem pewien, ze mogl bym juz dawac z siebie wszystko na treningach, ale ostroznosci nigdy za wiele. Takze 3 miesciace, ktore sa zalecane to przesadzony czas, po 2 juz mozna zaczac, 1 miesiac spokojnie jakis trening ogolnorozwojowy, a pozniej tylko dokladac talerzy na sztange:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×