Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból w okolicy kości sześciennej


Gość Paweł

Rekomendowane odpowiedzi

Trzy lata temu uległem wypadkowi, skręciłem stopę na skutek zderzenia z wózkiem widłowym. Czasami w okolicy kości sześciennej (co około 3 miesiące ) pojawia mi się w tej okolicy twarda bolesna narośl która po około dwóch tygodniach znika. Czy moze mi ktoś coś poradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być możne jest to oznaką nawykowego zwichnięcia stawu skokowego lub śródstopnego (przesunięcie się kości względem siebie co może dawać objaw guza). Bez badania trudno mi określić. Radzę w sytuacji, gdy coś takiego się zdarza skonsultować się bezpośrednio z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno określić bez bezpośredniego badania. Może to zwykłe przeciążenie stopy, a może tkwi w stopie jakaś patologia związana np. z kośćmi lub stawami. Być może na początku okaże się konieczne wykonanie RTG. Radzę w tej sprawie skonsultować się z ortopedą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam miałem operacje potrujnej artrodezy stępu ,druty na miesiąc i pełny gips przez 5 tygodni ,potem skrucony do kolana i chodzenie z obiążaniem stopy o kulach na 3 miesiące ogulnie gips przez 4 miesiące . Po zdjęciu gipsu chodzenie o kuli i boleści od zewnętrznej strony srudstopia , Do tego stopa jest opuchnięta i sina w okolicy palców i srudstopia ,jeszcze nie byłem na rechabilitacji dopiero pujdę już wykupiłem laser wirówkę i magnetron ,czy te bule miną po dłuższej rechabilitacji i czy ta opuchlizna zejdzie .Jestem trochę zaniepokojony .Proszę o poradę i przepraszam za błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×