Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Plastron na wyrostku robaczkowym


Gość Marta R.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 8 dni temu wyszłam ze szpitala, gdzie leżałam 10 dni z powodu utworzenia się plastron na wyrostku. Brałam antybiotyki w kroplówkach, plastron był duży )12cm na 6cm). Jak mnie wypisywano ze szpitala plastronu praktycznie już nie było, nie dostałam do domu żadnych leków, tylko zalecenia diety lekkostrawnej. wyrostek mam mieć usuwany za około 3 miesiące. Jednak cały czas wydaje mi się, że mnie kłuje coś w wyrostku. Czy to możliwe, że plastron może się odnowić, albo że znów mam zapalenie wyrostka???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno naciek zapalny okołowyrostkowy czyli plastron został opanowany. Niestety związane z tym dolegliwości mogą się ciągle utrzymywać dlatego musi być przeprowadzona operacja po około 3 miesiącach celem doszczętnego usunięcia zmian pozapalnych wraz z wyrostkiem robaczkowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A czy ta operacja musi być za 3 miesiące czy może być wcześniej? I o co dokładnie chodzi z tymi dolegliwościami ciągle utrzymującymi się. Pytam się, bo chcę jechać nad morze na wczasy i boję się, że plastron się odnowi. A i chciałam dowiedzieć się czy muszę aż do operacji być na diecie lekkostrawnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ta operacja musi być za 3 miesiące czy może być wcześniej? - lepiej po 3 miesiącach, gdyż proces zapalny jest ograniczony i sama operacja będzie bezpieczniejsza - dolegliwości mogą niestety przez ten okres utrzymywać się w niewielkim stopniu, to naturalna sytuacja związana z plastronem A i chciałam dowiedzieć się czy muszę aż do operacji być na diecie lekkostrawnej? - najlepiej, aby taka dieta była utrzymana przez ten okres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja. Staram się utrzymywać dietę, czekam na ustalenie terminu zabiegu. Ostatnio mam lekkie bóle w prawej części brzucha - najczęściej po wysiłku (np. noszeniu dziecka), albo jak mam potrzebę skorzystania z ubikacji. Chirurg, u którego byłam na kontroli, powiedział, że takie dolegliwości mogę mieć, bo wszystko w środku się goi. A ja za każdym razem boję się, że to atak wyrostka i znów mi się zrobi plastron. Czy takie bóle mogą występować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×