Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zniknięcie cysty podkolanowej, ból biodra i nogi


Gość Wojtek

Rekomendowane odpowiedzi

Silny ból lewego biodra z tyłu rozpoczął się wieczorem, rano zgłosiłem sie do lek. rodzinnego, przepisał ketonal i butapirazol do smarowania i polecił prześwietlic kręgosłup, / nie dał skierowania!/niby troche ulżyło ale zaczęła boleć lewa noga nie mogłem chodzić,na udzie od zewnętrznej strony nam takie jakby martwe miejsce , jak dotykam nic nie czuję.Dzis rozbolała mnie lewa noga w kostce , nie mogę chodzić.Kilka lat temu stwierdzono u mnie w usg cystę podkolanową , w tym właśnie czasie jak zaczęły się te bóle o których piszę powyżej zauważyłem,że owa cysta zniknęła, pod kolanem wszystko gładko nic nie wyczuwam. Czy zniknięcie tej cysty może miec związek z bólami nogi, pojawiającymi się właśnie w różnych miejscach? Czy to może być martwica, mięśnia lub kości np. kręgosłupa? Cz muszę natychmiast do specjalisty? Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedż. Jestem bardzo zaniepokojony, ponieważ w mojej przychodni /okres urlopowy/jest tylko ten jeden lekarz / u którego byłem/, nie napisał zwolnienia, bo stwierdził,że nie możę,nie dał skierowania do specjalisty , ani na badania, chodzę do pracy, i jestem juz tym wykończony- bólem. Maja lekarz rodzinna wraca dopiero we wrześniu. Nie stac mnie też na prywatne wizyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zniknięcie tej cysty może miec związek z bólami nogi, pojawiającymi się właśnie w różnych miejscach? - myślę, że nie ma nic z tym wspólnego, cysta być może wchłonęła się, ale ból zapewne pochodzi z powodu patologii w zakresie kręgosłupa Czy to może być martwica, mięśnia lub kości np. kręgosłupa? - to nie martwica, zapewne na skutek ucisku kręgosłupa na ujścia korzeni nerwowych doszło do zaburzeń w unerwieniu przejawiającym się właśnie zaburzeniami czucie (uczuciem martwicy) Cz muszę natychmiast do specjalisty? - na początku najlepiej byłoby wykonać RTG odcinaka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, a następnie ewentualnie skonsultować się z neurologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×