Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Otwarty kanał pachwinowy


Gość Michał

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie. Podczas badania chirurg stwierdził u mnie otwarcie kanału pachwinowego. Wytłumaczył mi, że jest to zarzewie przepukliny i prędzej czy później ona się pojawi i niezbędna bedzie operacja. Mimo to zezwolił mi na uprawianie sportu (piłka nożna, siłownia). Za pół roku mam stawić się do kontroli. Od czasu wystapienia dolegliwości bólowych w pachwinie mineło ok. 3 tygodnie. Przez ten czas wstrzymywałem się od sportu. Ból i obrzęk już niemal minęły. Czy teraz mogę wznowić treningi? Czy wtedy ból i obrzęk powróci? Czy da się oszacować kiedy mniej więcej pojawi się przepuklina? Czy nastąpi to w najbliższym czasie czy może w późniejszym wieku np. 40 lat jeśli będę unikał ćwiczeń wywołujących tłocznię brzuszną? Z góry dziękuję za poradę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy teraz mogę wznowić treningi? - można Czy wtedy ból i obrzęk powróci? - trudno określić, ale niestety tak może się stać Czy da się oszacować kiedy mniej więcej pojawi się przepuklina? - nie, nie ma takiej możliwości, może nawet nigdy to nie nastąpi Czy nastąpi to w najbliższym czasie czy może w późniejszym wieku np. 40 lat jeśli będę unikał ćwiczeń wywołujących tłocznię brzuszną? - nie ma w tym względzie zasady, oszczędzanie mięśni powłok brzusznych na pewno nie zabezpieczy w przyszłości przed wystąpieniem przepukliny (dochodzi wtedy do osłabienia mięśni zabezpieczających kanał pachwinowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×