Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie na głowie przy ciemiączku


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku miesięcy, mam zgrubienie na głowie. Znajduję się po prawej stronie przy ciemiączku. Jest to taka twarda * kreska * pogrubiona. Po lewej zaobserwowałam to samo, ale mniejsze, prawie nie wyczuwalne. Po prawej zaś, jest pogrubiona. Jest twarde, jak duszę nie boli. Strasznie mnie to niepokoi i obawiam się operacji :( Dodam, że mam 17 lat. Nigdy nie * macałam* się po głowie, ale przed wyczuciem tego zrubienia, podczas wysiadania z samochodu uderzyłam się mocno w głowę. Właśnie w okolicach tego miejsca, może nawet w to samo. Zaczęłam dotykać i wymacałam to, ale równie dobrze mogłam to mieć wcześniej. Strasznie się boję. Proszę o odpowiedz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania trudno mi określić co to może być. Może to następstwo właśnie tego urazu, uderzenia się w głowę. Prawdopodobnie to niewchłonięty krwiak podokostnowy. Taki krwiak powinien wchłonąć się w przeciągu 1-2 tygodni. Proces ten można przyspieszyć stosując żele z heparyną np. Lioton 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może krwiak uległ zwłóknieniu. W takim wypadku nie pomogą żadne leki. Niestety taki defekt estetyczny może już pozostać na stałe. Proszę jeszcze w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z chirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam u lekarza i mi powiedzieli, że mam właśnie tego krwiaczka, ale mam go zostawić i nic z nim nie robić, ale mam pytanie. Czy mogę nadal chodzić na solarium ? czy to będzie przeszkadzać w jakiś sposób ? proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×