Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zatwardzenie przy słabej kurczliwości jelit


Gość Małgorzata

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Małgorzata

Witam Jestem 50 letnią kobietą i dotychczas miałam już przeprowadzane 4 operacje chirurgiczne w jamie brzusznej. 1) 1975r - wyrostek robaczkowy, 2) 1983r - cięcie cesarskie, 3) 1998r- usunięcie jajnika prawego, 4) na koniec 1998r - usunięcie jajnika lewego, oraz przydatków. Od bardzo dawna borykam się z problemem wypróżnienia, więc bardzo często muszę się wspomagać farmakologicznie. Od 10 dni mam problem z wypróżnieniem i jak zwykle sięgnęłam po środki: Alax, Bisacodyl, BoldoVera i Czopki glicerynowe - oczywiście na przemian przez kilka dni. Do tego robię sobie różne napary ze śliwek suszonych i zjadam owoce. Efekty moich zabiegów okazały się bardzo mierne. W tym też okresie mam ogromny dyskomfort z powodu nagromadzonych w jelitach gazów i związanych z tym skurczów i różnych bólów. Na tą przypadłość zażywam środki dostępne bez recepty typu: Koper włoski, espumisan, Espumisan easy,Rapholin. (oczywiście też na przemian).Te zabiegi też nie odnoszą skutków, a ja już od trzech dni cierpię. Ból odczuwam w dole brzucha i cały czas mam odczucie, że muszę się wypróżnić, ale nic takiego nie następuje. Nie wiem co dalej powinnam zrobić, ponieważ w swoim czasie miałam zrobione badanie KOLONOSKOPII i wynik był dobry. Lekarz u którego się wówczas leczyłam, po przeprowadzonych badaniach, stwierdził, że mam wyjątkowe leniwe jelita po prawej stronie brzucha. Bardzo niepokoję się, o to czy ja też mogę mieć Zapalenie Otrzewnej? Wdzięczna jestem z góry za każdą odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie jest to zapalenie otrzewnej. Zapalenie otrzewnej to bardzo ciężki stan kliniczny wymagający pilnej interwencji chirurgicznej. patrz strony: http://mediweb.pl/diseases/wyswietl_d.php?id=75 http://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie_otrzewnej Takie objawy jak Pani opisuje mogą być skutkiem zaburzeń czynnościowych jelit (ich słaba kurczliwość) jak też i być może skutkiem powstałych w jamie brzusznej zrostów pooperacyjnych. Takie dolegliwości mogą być korygowane za pomocą odpowiednich środków farmakologicznych i diety bogatobłonnikowej. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×