Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość montey

Powrót starych wrzodów dwunastnicy w rok po laparoskopii pęcherzykowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość montey
Co prawda czekam dopiero na wizytę u Gastrologa, wszędzie te terminy - dopiero na koniec Października, jednak ponad 20 lat temu miałem to samo i to były wrzody na 12-cy. Wtedy pomogły: oxyferiscorbonne soliqe-zastrzyki, altramet, te leki pamiętam. Kilkanaście m-cy jak jestem po laparoskopii pęcherzykowej a wątroba również boli jak diabli a raczej są to bardzo silne ataki kłuc od prawego boku poniżej wątroby wchodzące pod żebra. Czy w tej sytuacji jeśli badanie 12-cy potwierdzi jej owrzodzenia bezpieczniej byłoby poddac się zabiegowi chirurgicznemu.? Nie jestem już taki młody. Bóle brzucha nasilają się z miesiąca na miesiąc. Aha, mam klipsy tytanowe. Co Pan by mi doradził? Dziękuję. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
W obecnych czasach nie leczy się choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy operacyjnie. Jedynie jej powikłania czyli krwawienie, perforacja lub znacznego stopnia zniekształcenie żołądka lub dwunastnicy ze zwężeniem. Trzeba wykonać gastroskopię i ocenić stan śluzówki żołądka i dwunastnicy. Gdy zostanie stwierdzona patologia w jej zakresie zapewne wystarczy leczenie środkami farmakologicznymi doustnymi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.