Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Późne powikłania po złamaniu kręgosłupa


Gość Aleksandra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra

Witam!! Mam pytanie mój przyjaciel w kwietniu miał złamany kręgosłup w dwóch miejscach w odcinku szyjnym i lędźwiowym, obecnie czuł się juz dobrze, zaczął nawet rehabilitację. Od środy powróciły straszne bóle całego ciała tzn w odcinku piersiowym oraz ma kaszel, przy którym kilka razy odkaszlnął z krwią, cięzko mu się oddycha. Obecnie jest znowu unieruchomiony lezy z cewnikiem. Jakie mogą byc późne objawy, po okolo 3 miesiacach i czy one zagrażają życiu na obecnym etapie chory. Przyjaciel jest załamnany i zaczyna żegnac sie z zyciem. Bardzo boję sie o niego. Lezy w klinice w Toronto, moze jeszcze nie jest nic straconego. Proszę o najszybsza odpowiedź. Z góry bardzo bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odpowiem na to pytanie konkretnie bez szczegółowych informacji klinicznych. Jeśli podałaby mi Pani jakie obecne są wyniki badań laboratoryjnych, obrazowych mógłbym coś więcej w tej sprawie się wypowiedzieć. Praktycznie po dużym urazie kręgosłupa (nie wiem czy oprócz tego nie było wcześniej stłuczenia płuc) mogło wystąpić każde powikłanie (np. w chwili obecnej ciężkie zapalenie płuc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aleksandra

Z tego co się dowiedziałam, od nadmiaru różnych leków wdało się zapalenie wątroby, dzisiaj mam otrzymać wyniki. W jakim stanie jest jego wątroba. Stłuczenia płuc na pewno nie było. Dzisiaj otrzymam wyniki to podam,mam tylko nadzieję, że watroba jest do uratowania, ponieważ czeka go kolejna operacja na kręgosłup, a przy złym stanie wątroby chyba nie powinno się operować, tak myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×