Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Symetryczna wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego


Gość Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Badanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego wykonane na odcinku C1/Th4 w sekwencji TSE w obrazach T1 i T2 zależnych wykazuje symetryczną wypuklinę pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego C6/C7 o szerokości do 2.5mm, uciskającą nieco przednią powierzchnie worka oponowego.Wymiar strzał*** kanału kręgowego jest na w/w poziomie zmniejszony do 11.2mm wtórna względna stenoza wtórna,na pozostałych poziomach w odcinku szyjnym kręgosłupa wynosi od 12.2 do 15.8.Poz tym dyskretna asymetryczna wypuklina pierścienia włóknistego krążka międzykręgowego C5/C6 sięgająca w kierunku lewego otworu międzykręgowego.Proszę o pomoc coraz gorzej się czuję dodam że przeszedłem rehabilitację która nie dała oczekiwanych skutków.Moje objawy to przede wszystkim zaburzenia równowagi niemożność stania w miejscu przez dłuższy czas ponieważ zaraz robi mi się słabo jak bym miał zemdleć, uczucie jak bym chodził wiecznie pijany, najgorzej jest po wysiłku fizycznym normalnie katastrofa ucisk z tyłu potylicy i pływanie, dodam że badanie było robione 2 lata temu pozdrawiam Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należałoby wykonać kontrolny rezonans tego odcinka kręgosłupa, gdyż mogło dojść do pogorszenia przedstawionych zmian jak w badaniu przed 2 lat (w poprzednim badaniu nie ma raczej wskazań do leczenia operacyjnego). Może okazać się obecnie, że zmiany znacznie się nasiliły i konieczna będzie operacja. Ze świeżym rezonansem warto byłoby jeszcze skonsultować się z neurochirurgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem już po konsultacji neurochirurgicznej po obejrzeniu płyty z rezonansu opinia brzmi operować odcinek C6/C7 dodam że rehabilitacja nic nie pomogła nie wiem co mam dalej robić proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×