Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Obrzęk szpiku kostnego o niejednoznacznym tle


Gość benia

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o porade w sprawie RM kolana .Syn miał artroskopie kolana w lutym od marca jest na lekach p.bolowych .RM lewego stawu kolanowego wykazuje niejednorodny sygnał tkanek miękkich wypełniających zachyłek podrzepkowy,co może mieć związek z przebytym zabiegiem.W przynasadzie kości udowej i jej kłykciu przyśrodkowym widoczne sią nieregularne obszary przemawiające za obrzękiem szpiku kostnego o niejednoznacznym tle,być może odczynowym.Nie mogę skontaktować się z lekarzem operującym ,a syn ma serie zabiegów i nie wiem czy mu nie zaszkodzą/magnetron,galwanizacja i solux/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabiegi rehabilitacyjne w tym przypadku nie powinny na pewno zaszkodzić. Opis RM wskazuje na stan zapalny w zakresie stawu kolanowego oraz okolicznych częściach kości. Taki stan wymaga leczenia zachowawczego czyli rehabilitacji i leków stosowanych miejscowo i ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panie doktorze,proszę o pomoc w ocenie mojego stanu zdrowia,jestem juz po czterech operacjach na kregosłup ledzwiowy,odcinka L5 S1.wizyte mam dopiero za 3tyg.u mojego neurochirurga,dosc dużo przeczytalam na temat tego co jest w moim opisie rezonansu magnetycznego,ale jednoznacznej odp.co mi moze byc nie ma.. zwezenie przestrzeni miedzytrzonowej L4 L5 z niewielkiego stopnia sfaldowaniem pierscienia wloknistego,bez objawow konfliktu uciskowego.w sasiedztwie tarczy widoczny obrzek szpiku w warstwie ok.14mm.sugerujacy proces zapalny spondylodiscitis.panie doktorze prosze o pomoc,co mam dalej robic?czy wczesnie pojechac do mojego lekarza?z gory serdecznie dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym wcześniej pojechać do swojego lekarza. Oznacza to stan zapalny w zakresie szpiku kostnego co wymagałoby podania silnych leków przeciwzapalnych. O wszystkim zdecyduje dokładnie lekarz prowadzący po bezpośrednim badaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×