Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kołatania serca, duszność i uczucie niepokoju


Gość Arkadia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miesiąc temu miałam usunięty wyrostek , w którym rozpoznano rakowiaka 0,5 cm. Od około 2-3 tygodni dokuczają mi częste kołatania serca, uczucie duszności ( uczucie niepełnego oddechu), przy tym ciągle uczucie niepokoju. Objawy te potrafią trwać przez cały dzień, niezależnie od tego co robię, czy siedzę, czy chodzę. nasilają się przy wysiłku, np. po wejściu na schody, serce bardzo szybko bije, mam wrażenie , że wyskoczy mi przez gardło. Nawet podczas spoczynku czuję , że mam podwyższone tętno, towarzyszy temu uczucie duszności, często ziewam, by zaczerpnąć dostateczną ilość powietrza.. Dodam, że zawsze miałam niskie ciśnienie , a przed operacja nawet za niskie ( wahało się w granicach 90/59- 100/78, puls 59 ). Wszystko zmieniło się po operacji, a właściwie po *diagnozie* ( czekają mnie dopiero liczne badania, w związku z wyciętym rakowiakiem). Czy mam powody do niepokoju? Czy powinnam udać się do kardiologa? Gdy byłam nastolatką, lekarz rodzinny przy rutynowym osłuchiwaniu stwierdził, że mam arytmie wydechową ( było to ponad 10 lat temu, i nic nie było robione w tym kierunku). Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Takie objawy mogą być związane z rakowiakiem. Uważa się, że najlepiej rokują rakowiaki wyrostka robaczkowego, ale mogą występować również bezobjawowo co opóźnia moment rozpoznania. Najlepiej konsultować się z lekarzem prowadzącym, który wykona wszystkie niezbędne badania. Z kardiologiem również należy się skonsultować, ponieważ rakowiaki wywołują powikłania sercowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×