Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czy od leków mogłam się nabawić zapalenia żył?


Gość Katarzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna

Witam, nie jestem do końca pewna czy w dobrym dziale umieściłam moje pytanie. Mam 21 lat i problem z puchnięciem stawów. W marcu zakończyłam półroczną kurację sterydami i anabolikami (cierpię na małopłytkowość). Byłam cała spuchnięta i obolała. Opuchlizna z twarzy i całego ciała już zeszła, pozostał jednak ból stawów. Od czasu do czasu puchną mi kostki (ból raz jest, raz go nie ma). Teraz mam spuchnięty prawy staw skokowy, cała stopa i kostka. Taki stan utrzymuje się od początku lipca. Mój lekarz rodzinny twierdzi, że to może być właśnie wina anabolików i sterydów, przez co może robić się zapalenie żyły w związku z czym zapisał mi detralex. Dla mnie jest to jednak niepojęte jak długo może takie coś trwać. Moi hematolodzy uprzedzali, że leki mogą się długo wypłukiwać z organizmu. Tylko, że w czerwcu nie miałam aż tak spuchnięte jak teraz. Wszystkie badania reumatologoiczne itp miałam zrobione - nic nie wykazały. Czy może być to problem naczyń? Jak długo anaboliki i sterydy wypłukują się z organizmu? Do jakiego lekarza właściwie powinnam się udać? Czy może mnie czekać jakiś zabieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może być to problem naczyń? - tak może być Jak długo anaboliki i sterydy wypłukują się z organizmu? - nawet kilka miesięcy Do jakiego lekarza właściwie powinnam się udać? - trzeba jeszcze skonsultować się z chirurgiem naczyniowym Czy może mnie czekać jakiś zabieg? - nie, raczej leczenie zachowawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×