Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągłe brązowe plamienie z pochwy


Gość Masny

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 30 lat i od kilku miesięcy problem z ciągłymi brązowymi plamieniami z pochwy. Napewno nie są to plamienia owulacyjne gdyż zaczynają się ok 3-4 dni po miesiącze i trwają aż do następnej. Na początku leczenia brałam Cyklo Progynovę ale bylo jeszcze gorzej gdyż brązowe plamienia zamieniły się w czerwone. Od tamtej pory biorę Diane 35 na początku po 2 tabletki dziennie, teraz po 1 dziennie. Stosowałam również dopochwowo Metronidazol i Gyno Femidazol oraz przez 10 dni antybiotyk ale nie pamiętam nazwy. Zrobiłam badania ALAT mam 11 U/l i AspAT 13 U/l czyli w normie. Z wyniku USG wynika że mam mięśniaka na ścianie tylniej ok 11 mm. Macica przodozgięta AP-54mm, niejednorodna echogenicznie. Endometrium 46mm. Jama macicy szparowata. Przydatki obustronnie bez ech heterogennych. Jama Douglasa wolna. Lekarz zasugerował jeszcze czyszczenie macicy ale później się trochę z tego wycofał twierdząc, że to jeszcze bardziej skomplikuje leczenie. Liczę na wskazówki co może być przyczyną tych plamień i jakie mogę jeszcze zrobić badania aby móc wyjaśnić i pozbyć się tych plamień. Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kobiet miesiączkujących grubość endometrium nie powinno mieć więcej niż 10-12 mm grubości, natomiast u kobiet niemiesiączkujących - 5-7 mm. U Pani ta grubość wynosi 46 mm (???) co znacznie przewyższa normę. Może z tego powodu są kłopoty. Sugestie, więc lekarza w sprawie wyłyżeczkowania jamy macicy mogą okazać się słuszne. Trzeba jeszcze raz z nim w tej sprawie porozmawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM... ja miałam taką sytuacje że od zawsze miałam nieregularne miesiączki ale ostatnią normalną miesiączke miałam w marcu w kwiecień przeleciał bez krwawienia natomist w maju dostałam krwawienia które trwało kilka godzin i i się skończyło przestraszyłam sie że jestem w ciąży więc kupiłam 3 testy ciążowe ale wyszły negatywne a tydzień temu przeżyłam szok zaczełam plamić poszłam z tym do lekarza okazało się że poronilam ..... bardzo ciężki przeżycie którego nikomu nie życze dlatego dzewczyny uczęstszajcie regularnie do ginekologa żeby nie doszło do ponownej tragedi pozdrawiam serdecznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×