Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jan

Interpretacja wyniku badania moczu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jan
Bardzo proszę o interpretacje wyniku badania moczu. Scan badania: http://img227.imageshack.us/my.php?image=badanietc5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Wynik badania ogólnego moczu jest wynikiem prawidłowym. Nabłonki w moczu znajdują się w wyniku złuszczania z dróg moczowych i w takiej ilości jest to norma, podobnie jak leukocyty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jan
Dziękuje za odpowiedz. Badanie zrobiłem ponieważ czasami odczuwam pieczenie albo ból

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jan
Jeszcze mam jedno pytane. Czy jak miałbym zapalenie jąder/jądra albo najądrzy/najądrza to wyniki byłyby inne? dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jan
Jakie badanie należy wykonać żeby wykluczyć zapalenie jąder/jądra i najądrzy/najądrza?.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Zwykle występuje temperatura, występuje wyczuwalna zmiana jąder/najądra. Trzeba zrobić badanie krwi: morfologia, CRP, OB oraz usg zawartości moszny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Tomek
Witam serdecznie, Kilka dni temu wykonałem badanie bakteriologiczne moczu. Poniżej zamieszczam wyniki (skan): http://img6.imageshack.us/img6/4852/badaniemoczu.jpg Na karcie z wynikami jest informacja, że w moczu wyhodowano: *pomiej* 10^3 kom. bakt./n Chciałbym się dowiedzieć z czym mam do czynienia zanim wybiorę się do specjalisty. Z góry bardzo dziękuję za interpretację wyniku. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.