Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wybicie barku po upadku


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Na skutek upadku został wybity bar, było to 4 tygodnie temu. Ręka jest na templaku, podawane są zastrzyki witaminy z grupy B. Ręka jest nadal spuchnięta i bardzo lekko ruszają się niektóre palce. Można zauważyć lekki ruch w nadgarstku. Ramieniem od biedy da się poruszyć.Generalnie ręka wisi. Szczególnie niewiele czucia jest od łokcia do dłoni. Była wizyta u neurologa, stąd zastrzyki. Co dalej robić. Jak postępować. Na co zwrócić uwagę, aby niczego nie zaniedbać. Czy to już czas aby zwrócić się do neurochirurga, czy raczej do innego typu chirurga... a może do ortopedy... jakie badania trzeba przeprowadzić... jakie szanse na uczynnnienie ręki i co może być powodem niedowładu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Podczas zwichnięcia doszło prawdopodobnie do uszkodzenia nerwów. Należy skonsultować się najpierw z ortopedą, który wykona wszystkie niezbędne badania i skieruje Panią do odpowiedniego specjalisty oraz rehabilitację. Po takim czasie powinna Pani już nieco więcej ruszać kończyną górną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to jeszcze aktualne, ale napisze. W przypadku naderwania, nie mowiac juz o calkowitym zerwaniu sciegien w barku, jedynym sensownym rozwiazaniem jest zabieg operacyjny. Ja mam juz taki za soba (dwa tygodnie temu, po upadku na nartach). Sciegna sie niestety nie odtwarzaja samoistnie, i trzeba to zrekonstruowac metoda implantu i repozycji kosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×