Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzony staw śródręczno-paliczkowy


Gość Ada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż od przeszło 2 lat mam problem z palcem wskazującym ręki prawej. Wstępna diagnoza brzmiała: zwichnięcie stawu. Niestety,unieruchomienie ręki(trwające najpierw 10 dni,a później 5) nie pomogło. Po konsultacji z innym lekarzem okazało się,iż mam rozerwaną torebkę stawową, wodę w stawie,i należy zrobić punckję. Dostawałam również antybiotyk(bezpośrednio do stawu). Było to w marcu 2008 roku. Przez cały czas cierpiałam na ból palca,a także często puchł on i siniał bez powodu. We wrześniu zeszłego roku znów miałam mały wypadek,i znowu zalecono unieruchomienie(trwało dwa tygodnie). Znów nie dało to pożądanego rezultatu,wobec czego skierowano mnie na USG. W badaniu wyszło,iż mam zerwane więzadło poboczne,ogniska zwapnień,uszkodzony nerw,a także stan po urazie II/III stopnia. Chciałam zapytać,czy konieczna jest operacja,co będzie w jej trakcie robione(proszę o choćby krótkie zapoznanie mnie z tematem) a także,czy odzyskam pełną sprawność w tym palcu? Dodam,że jestem nastolatką,mam 17 lat. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam zapytać,czy konieczna jest operacja? - najlepiej w tej sprawie bezpośrednio rozmawiać z ortopedą, trzeba wiedzieć, że zabieg zawsze wiązać się może z jakimiś komplikacjami, dlatego trzeba rozważyć za i przeciw w sprawie zabiegu, ortopeda musi bezpośrednio zbadać Cię, zapoznać się z dokumentacją i dopiero zadecydować o dalszym postępowaniu co będzie w jej trakcie robione(proszę o choćby krótkie zapoznanie mnie z tematem) - takie informacje może tylko przekazać ortopeda, być może nie da się wykonać żadnego zabiegu i pozostanie tylko do rozważenia rehabilitacja a także,czy odzyskam pełną sprawność w tym palcu? - po opisie USG raczej jest to wątpliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×