Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość mk2

Hypertrophia endometrii

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mk2
Witam chcialbym sie dowiedziec co oznacza wynik badania HYPERTROPHIA ENDOMETRII. Co sie z tym wiaze? dziekuje bardzo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To przerost śluzówki macicy. Nic groźnego, praktycznie nie wymaga leczenia. Kontrola oczywiście z tym wynikiem u ginekologa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli tak zadecydował ginekolog to trzeba się takiemu zabiegowi poddać. Taka choroba może być powodem silnych krwawień z narządu rodnego oraz być podejrzana o proces nowotworowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mk2
chora cos wspominala o nowotworze. mam nadzieje, ze dobrze sie to wszytsko skonczy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zofia
diagnoza po USG PRZEROST ENDOMETRII około 2 cm zabieg . Jestem w okresie menopauzy . Czy odbędzie się zabieg w miejscowym znieczuleniu czy pod narkozą ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Danuta
Mam to samo. Lekarz powiedział, że zabieg HISTEROSKOPII będzie pod narkozą. Celem zabiegu jest bardzo dokładne badanie macicy przy pomocy mądrego urządzenia. Przy okazji pobiorą materiał do badania histopatologicznego w celu sprawdzenia, czy są w macicy komórki nowotworowe. Przed tym zabiegiem mam zrobić badanie krwi: LH, Ca 125, AFP alfafetopropina oraz B HCG. Są to badania krwi ( nie trzeba być na czczo) sprawdzające tzw. markery. Dają bardzo dokładną odpowiedź na temat ewentualnego raka macicy i jajników. Na wyniki czeka się około 3 tygodni. KOSZT badań laboratoryjnych - to 37 złotych za każde z nich ( prywatnie). Wyniki badania krwi są po upływie doby. Sam zabieg wspomniany na początku mam mieć bezpłatny.Wszystko, o czym napisałam, dotyczy kliniki w Białymstoku na ulicy Zamenhoffa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.