Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zapalenie żyły od pachwiny do łokcia a tabletki antykoncepcyjne


Gość Elżbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta

Miałam zapalenie żyły kończyny górnej, od pachwiny w kierunku łokcia, pozostało po nim zgrubienie odczuwalne jak różaniec i lekkie wgłębinia. byłam u dwóch specjalistów (ale dostałam się dopiero po kilku dniach, po wizycie w pogotowiu i u rodzinnego) i jeden zauważył podobno lekkie uszkodzenie skóry (3 dni przed zapaleniem goliłam sie pod pachą ) natomiast drugi twierdził, że przygoleniu nie można spowodować takiego uszkodzenia. W tej chwili mam problem z nieregularnym okresem i ginekolog zapisał mi qlairę. nadmieniam, że nie robił szczegółowego wywiadu ani nie wysłał nie na żadne badania. W domu doczytałąm że ten lek jak i inne podobne powodują zakrzepicę. moje pytanie brzmi jakie badania powinnam zrobić (skoro nie wiadomo co spowodowało to zapalenie ) przed kupieniem qlairy, ponieważ lekarz rodzinna stwierdziła że po takim zapaleniu nie powinnam stosować antykoncepcj. A ja od ok 3 lat mam częste okresy (czasem c 2-3 tygodnie) i długo trwaja orz sa obfite. od 3 lat mam tez narastajaca anemię z podejrzeniem że właśnie przez te problemy z miesiączką. Mam nadzieję na odpowiedź, bo trochę się pogubiłam szukając sama odpowiedzi na wszystko w internecie ( a przecież to lekarz powinien tym się zając, prawda?) Dziękuję z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na pewno sprawdzić krzepliwość krwi (wykonać pełen panel układu krzepnięcia krwi i oznaczyć poziom płytek krwi) oraz sprawdzić funkcję wątroby (poziom bilirubiny, ASPAT, ALAT). Dopiero po wynikach tych badań zadecydować o stosowaniu środków antykoncepcyjnych chociaż też radziłbym inne sposoby antykoncepcji. Do zapalenia żył w kończynach górnych dochodzi bardzo rzadko i raczej może to być związane z jakąś patologią w zakresie krzepnięcia krwi co jest bezpośrednim przeciwwskazaniem do stosowania antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×