Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Naciągnięte wiązadło pod kolanem odzywa się po skokach


Gość Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj drugi raz musiałem wcześniej zakończyć grę w siatkówkę gdyż zacząłem odczuwać ból w prawym kolanie, ale od początku. Według mnie sprawa ma podłoże przy osłabieniu tej części kolana w pracy gdzie z wyprostowaną prawą nogą, stojąc bokiem przy urządzeniu nachylony nad nim w prawo, tak kilkanaście, nawet dziesiąt minut, w jakiś sposób nadwyrężyłem. Po pierwszym dniu, po pół godziny takiego stania i pochylania się zacząłem odczuwać dyskomfort, zginałem nogę czasem, ale przeszło. Teraz już nic takiego nie czuje, pewnie przyzwyczajenie, ale pojawił się inny problem. Od kilku lat gram regularnie rekreacyjnie w siatkówkę, teraz w plażówkę i dzisiaj po raz drugi musiałem wcześniej do domu jechać. Sprawa wygląda tak, że po kilku setach przy wyskoku odczuwam ból pod kolanem. Bardziej szczegółowo, to po wybiciu gdy nogi odwodzi się do tyłu, napina się mięśnie do usztywnienia nóg, kolana, wtedy ten ból się pojawia. Po opadnięciu na ziemie nic się nie dzieje. Po dotyku sądzę, iż jest to jakieś ścięgno bardziej od lewej strony pod kolanem. Zrobię sobie przerwę bo za trzy tygodnie mam turniej na hali i czeka mnie kilka meczy w jednym dniu. Na szybko wziąłem pod kolanem mocno posmarowałem kolagenem i zawinąłem. Czy przyczną może być takie długie napięcie do zginania kolana przy całkowicie wyprostowanej nodze, jak to ma miejsce czasem w pracy? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, iż nie jest to jakiś paraliżujący ból. Przy normalnym, płaskim chodzeniu nic nie czuje. Jedynie przez ułamek sekundy podczas wchodzenia po schodach, ale ostrożności nigdy za mało, zwłaszcza ze zdrowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak jak Pan sądzi przyczyną jest przeciążenie mięśni i ścięgien w czasie pracy przy jednostajnym ustawieniu kolana w fazie przeciążeniowej. Trzeba w pracy próbować zmieniać pozycję kolana i jak na razie dać mu odpocząć od przeciążeń fizycznych (np. gry w siatkówkę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×