Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamienie w pęcherzyku żółciowym, spuchnięty brzuch i szyja


Gość wisienka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wisienka

Dzień Dobry 3i pół miesiąca temu miałam operację serca. Wszystko wyszło dobrze, bez komplikacji, wszystko się zagoiło też dobrze. Miesiąc temu zaczęłam wymiotować, przez ponad tydzień codziennie, nie było to od jakiegoś konkretnego pokarmu, poza wymiotami częściej oddawałam stolec (tzn. kilka razy dziennie). Skierowano mnie na usg jamy brzusznej i okazało się że mam małe kamyki na pęcherzyku żółciowym. Dostałam leki - cholestil, który miał złagodzić objawy. Wymioty mi trochę przeszły - tzn. wymiotuję, ale już nie tak często, ale średnio raz na tydzień. Jednak oprócz wymiotów pojawiły się inne objawy takie jak przede wszystkim ból brzucha - choć nie cały czas i nie za mocny, szczególnie w nocy, mam problemy z zasypianiem, czuję jakby mój brzuch był wypchany i ważył z 5kg więcej, jakby byłnadęty, poza tym czuję jakby mi szyja spuchła i jakby mi w przełyku cały czas coś tkwiło. Najbardziej czuję dyskomfort jak idę gdyż wtedy czuję taki właśnie ciężki brzuch i jakby mi wszystko do gardła podchodziło i zbierało się na wymioty (ale nie wymiotuję). Przy tym jest jeszcze ciężkie oddychanie. Na początku myślałam, że to zwykła męczliwość po operacji, ale teraz wydaje mi się jakby mi słoń na klatkę piersiową staną i nie mogę wziąć głębokiego oddechu i ciężko mi się oddycha, jak idę to muszę co kilka metrów się zatrzymywać żeby chwilę postać i odetchnąć. Czy to wszystko to mogą być objawy tych kamyków w pęcherzyku, czy powinnam się martwić i zrobić jakieś dodatkowe badania ?? I czy można jakoś łagodzić te objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko to mogą być objawy tych kamyków w pęcherzyku, czy powinnam się martwić i zrobić jakieś dodatkowe badania ? - duszność, nadmierne męczenie się i ucisk w klatce piersiowej na pewno nie są związane z kamicą pęcherzyka żółciowego, radzę w tej sprawie skonsultować się z kardiologiem, aby sprawdził czy z sercem po operacji na pewno wszystko jest w porządku, kardiolog musi zadecydować o dalszym sposobie postępowania - objawy brzuszne mogą także być związane z zastosowaniem samego leku Cholestil, który powoduje zwiększone wydzielanie żółci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to przez kamyki ja tez tak miałam i została mi zrobiona laparoskopia usuniecie tych kamieni.objawy miałam te same .tylko jest jeden problem po zabiegu pozostał bol w klatce piersiowej *jakby słon nadepnoł na klatke*promieniujacy do plecow no i biegunka. lekarze rozkładaja rece bo wszystkie badania wychodza dobrze.wiec jedni czuja sie dobrze a drudzy nie.przy okazji moga lekarze nazwac cie symulantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialam operacje laparoskopowa usuniecia pehcerzyka zolciowego. I mam to samo: ucisk w klatce piersiowej po lewej stronie przy glebokim oddychaniu. Minelo juz pol roku od operacji i zaden lekarz nie wie co mi dolega. Bylam w kardiologa, pulmonologa, internistów wielu tez mnie widzialo, ortopedy, psychiatry, chodze regularnie na psychoterapie i nic mi nie pomaga. Jesli chodzi o badania, to tez mialam juz ich cale mnostwo, poczawszy od wszelakich badan krwi, rtg kregoslupa i klatki piersiowej, echo serca, ekg, holter, spirometria, a skonczywszy na ct pluc. Trace nadzieje na to, ze bedzie lepiej. Jesli ktos tez cierpi na taka dolegliwosc po laparoskopii, niech napisze na forum. Chetnie sie skontaktuje z taka osoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×