Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolesny odbyt


Gość Majka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panie Doktorze. Po urodzeniu 1 dziecka pozostały mi żylaki odbytu i teraz walczę z nimi od ponad 30 lat. Od 2 lat dolegliwości się nasiliły. Będąc u proktologa stwierdził 3 stopień . Ale zasugerował, że może też to być od kręgosłupa. Mam raczej zaparcia z którymi walczę z różnym skutkiem. Po wypróżnieniu mam bardzo dużo krwi w sedesie i następuje niesamowicie silny ból. Żylaki są bardzo nabrzmiałe i mam wrażenie, że zajmują cały odbyt. Ból jest tak silny, że zmusza to mnie do nafaszerowania się dużą ilością proszków przeciwbólowych. Wczoraj np. 3 tramale po 50mg. pyralgina w czopku, aspicam a ponieważ nic nie pomagało wzięłam środek nasenny bo inaczej można chodzić po suficie. Wstając rano bólu nie czułam. W zeszłym roku dostałam blokadę z diprophosu i diclacu powyżej odbytu. Nie miałam bólu przez 2 miesiące. Ale teraz się coraz częściej powtarza. Jest nie do zniesienia. W zeszłym roku miałam mieć operację (chirurg stwierdził, że mam też bardzo ciasny odbyt) ale po przeleczeniu czopkami Proktis M dolegliwości się zmniejszyły i lekarz a i Ja odeszliśmy od zabiegu. Chciałabym wiedzieć co mi jest naprawdę czy to żylaki odbytu czy od kręgosłupa czy coś jeszcze innego. Ale nikt nie zaproponował wyjaśnienia choroby tylko gdybania. 2 lata temu robiłam kolonoskopię wynik prawidłowy. Gdzie mam się udać bo dochodzi do tego, że boję się oddawać stolec. Jestem po częściowej resekcji żołądka nie ze względów nowotworowych. Gorąco proszę o pomoc co mam z tym zrobić bo ból jest nie do zniesienia. Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym wiedzieć co mi jest naprawdę czy to żylaki odbytu czy od kręgosłupa czy coś jeszcze innego - trudno mi określić bez bezpośredniego badania Pani, raczej objawy jakie Pani opisuje sugerują, że dolegliwości mogą pochodzić od żylaków skoro występują po defekacji, skoro żylaki odbytu są III st. dają krwawienie i bóle radzę raczej zdecydować się na ich operacyjne usunięcie, trzeba porozmawiać w tej sprawie z proktologiem, co do kręgosłupa najlepiej skonsultować się z neurologiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!! Ostatnio byłam w szpitalu miałam zapalenie przydatków,otrzymałam antybiotyk do żylny i czopki do odbytu DICLOFENAC.Po powrocie do domu zauważyłam że w okolicy odbytu mam popękaną skórę no i boli.Moze to po soku z surowych ziemniaków?.(zaczełam pić po szklance dziennie od powrotu ze szpitala).Proszę o pomoc co mam robić ?masc Sudokrem ,woda utleniona nie pomaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lalalala

niestety Z tego co przezywam - bole glowy plus czopki diclofenac = krew z odbytu. te czopki mocno uszkadzaja. tzreba kupic solcoseryl masc i posterisan (zwykły nie H !) i dużo kefirów i actimeli i się leczyć. i ewentualnie jeden czopek mozna wziąśc raz kiedys, ale diclofenac uszkadza mocno. lepiej dziala paracaetamol w czopkach, a kiedys pyralgina, ktorej juz nie ma dzieki naszemu głupiemu ministerstwu - a przy migrenie i wymiotach ta pyraglina byla jedynym ratukiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×