Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jerzy Wencel

Znieczulenie przed operacją przepukliny pachwinowej u 76latka z niewydolnością krążenia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jerzy Wencel
Czy przy znieczuleniu miejscowym możliwa jest operacja przepukliny pachwinowej /prostej/po przebytej 5 lat wstecz operaji pomostowania serca i towarzyszącym zawale przedniobocznym /okołooperacyjnnym /.?Biorę betablokery:Beto ZK100;Bemecor 0,1;Lorista 50 oraz Acenocoumarol dla zapobiegania arytmi/migotania przedsionków/.Przy tym zestawie jest o.k.Czy pójść na spotkanie z chirurgiem ?.Możliwość operacji w styczniu 2009.Niewielkie uwypuklenie z lewej strony podbrzusza pojawia się w pozycji stojącej od 2lat,czasami towarzyszy temu ostryból w brzuchu uniemożliwiający powrót do postawy prostej.Po wciśnięciu wybrzuszenia /czuję jak coś bulgoce wtedy/ból ustępuje.Nie wiem z czym kojarzyć cyklicznośćdolegliwości?Jako przyjazny pacjentowi wybieram Szpital Kolejowy w Pruszkowie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Zabieg przepukliny pachwinowej można wykonać w znieczuleniu miejscowym, ale podjąć się musi tego chirurg, który będzie Pana operował. Zabieg w znieczuleniu miejscowym jest bezpieczny i może być wykonywany u chorych z obciążeniami kardiologicznymi. Przed zabiegiem należy odstawić acenocumarol i przejść na heparyny drobnocząsteczkowe podawane podskórnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ANKA
mój 2mieś.synek miał operowaną przepuchline pachwinową w znieczuleniu miejscowym.co mam robić po operacji czy plasterek z pleców mu zdiąć bo tam miał te znieczulenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.