Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pieczenie pochwy


Gość asia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze mam pytanie od dłuższego czasu męcze się z dolegliwościami pochwy jakimi są : okropne pieczenie pochwy, do tego też dochodzi pieczenie pecherza.Miałam robiony posiew bakteriologiczny z kanału szyki macicy -wynik wszystko ok prócz tego że mam nieliczne pałeczki kwasu mlekowego, posiew z pochwy -wynik wszystko ok oprócz Enterococcus faecalis-nieliczne( antybiagram nie zrobiony ze wzgledu ma mały wzrost)! badanie moczu posiew ujemny nie ma bakterii.Czy ten wynik wymaga leczenia ??? objawy sa duże mocne pieczenie pochwy,partner nie ma problemów czy tez moze być zarazony? jakie leki zastosować skoro nie ma antybiagramu nie wiadomo na co bakteria jest wrażliwa,a mnie tak piecze.Stosuje od pewnego czasu probiotyki ale żadnej poprawy, ostatnio wsadziłam do pochwy lacibios femina i okropnie piekło jeszcze bardziej niz zawsze! prosze o porade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten wynik wymaga leczenia? - nie, nie ma takiej potrzeby czy tez moze być zarazony? - skoro ten stan nie ma podłoża bakteryjnego czy też grzybiczego na pewno nie jest zakażony jakie leki zastosować skoro nie ma antybiagramu nie wiadomo na co bakteria jest wrażliwa,a mnie tak piecze? - w tej sprawie trzeba skonsultować się dokładnie z ginekologiem, może ten stan ma podłoże uczuleniowe, może terapia sterydowa przyniesie efekty, o leczeniu powinien zadecydować ginekolog

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lacibios femina powinnas lykac - w koncu to probiotyk doustny i tak najlepiej dziala, mi sie wydaje, ze warto zeby Twoj partner zrobil badania. stosuj delikatne plyny do higieny, smaruj okolice intymne alantanem, lykaj te probiotyki :) a jak dalej beda Cie meczyc dolegliwosci to moze mimo malego wzrostu bakterii warto brac na nie leki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×