Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość jarek

Bolesny, przesuwalny guzek pod skórą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jarek
Mam 25 lat. Odkad zaczalem studiowac pojawil mi sie w okolicy ledzwiowej ok 5 cm obok kregoslupa maly guzek. Przez 6 lat rosnac powoli osiągnął średnice ok 3 cm. Cecha charakterystyczna byl poczatkowo dosc mocny ból odczuwany w jednym punkcie przy niewyczuwalnym guzku. W tym momencie guzek jest dobrze wyczuwalny, przesuwalny wzgledem skóry i mięśni. jednak przy najmniejszym ucisku, badz potraceniu pojawia sie piekielnie ostry ból przypominajacy wbicie garsci szpilek w plecy ( w to miejsce), jest prawdopodobnie miekki. Ciagle mysle o tym zeby go nie potracic albo nie zahaczyc. Byłem z tym u jakiegos docenta chirurgii onkologicznej ktory zerkal i stwierdzil ze jest to lipoma albo fibrolipa. ale z tego co wiem te guzki nie bola a w literaturze nie spotkalem sie z tym zeby bolaly. Moze jest to neurolipoma ?. Czasami zdaza sie ze boli sam z siebie i promienijuje na cale plecy.. ale bol przechodzi. Jakie jest pana zdanie na ten temat i co powinienem zrobic ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli jest taka możliwość to radzę zmianę usunąć i poddać badaniu histopatologicznemu, wtedy dokładnie będzie można określić co to jest.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.