Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina modelująca worek oponowy i lewy korzeń nerwowy


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałam wynik Tk kregosłupa lędźwiowego. Badanie TK kręgosłupa L/S wykazuje spłycenie fizjologicznej lordozy. Na poziomie L5/S1 widoczna asymetryczna centralno - lewoboczna [przepuklina modelująca worek oponowy i lewy korzeń nerwowy, zwężająca wymiar strzałkowy kanału kręgowego do 0,87 cm. na poziomie L3/L4 płaska wypuklina. Oprócz bólu kręgosłupa bardzo boli mnie lewa noga, dretwienie całej łydki a niekiedy i uda. Osłabione mięśnie nóg, ortopeda stwierdził, ograniczenie mięśniowe nóg, wydaje mi się , że częściej oddaje mocz. Ból jest nie do wytrzymania podczas stania jak chodze i leże jest znośnie. Co należy z tym zrobic, rehabilitacja?? Operacja?? Bardzo proszę o porade, i jeszcze jedno mam pytanko, jak długo sie czeka na operację kregosłupa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z neurochirurgiem. Takie zmiany widoczne w rezonansie magnetycznym kręgosłupa (ucisk na korzeń nerwowy) połączone z przedstawionymi objawami może wymagać leczenia operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mam wskazania do operacji przepukliny w kręgosłupie lędźwiowym. lekarz kazał mi podjąć decyzję, a ja mam mieszane uczucia. Jak nie zdecyduje sie na zabieg to L-4 w nieskończoność nie bedę mogła ciągnąć... Nie wiem co robić. proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×