Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina podwięzadłowa jądra miażdżystego lateralizująca w stronę lewą


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! otrzymałam wczoraj wynik MRI oto wynik : Obniżenie tarczy międzykręgowych L3-S1 Cechy dehydratacji krążków na tych poziomach Poziom L4-L5 : przepuklina podwięzadłowa jądra miażdżystego lateralizująca w stronę lewą zwężająca światło kanału kręgowego i otworu międzykręgowego lewego. Poziom L5-S1 : centralna przepuklina podwięzadłowa jądra miażdżystego krążka, zwężająca światło kanału i modelująca worek oponowy, beż zwężenia otworów międzykręgowych. Nigdy wcześniej nie miałam problemów z tą częścią kręgosłupa lecz od roku nie mogę się z tego wykaraskać. leczono mnie na korzonki aż do ostatnich dni dopóki nie zrobiono mi rezonansu i nie uzyskałam takiego wyniku. Ból w tej okolicy dokucza mi coraz bardziej dochodzi nawet do takich sytuacji , że gdy się schyle nie mogę się wyprostować wtedy dostawałam blokadę w kręgosłup myśląc cały czas że to korzonki. Proszę mi udzielić informacji co w takich sytuacjach się robi ? czy czeka mnie operacja ? czy to poważne schorzenie? bardzo się tym martwie i nie wiem jak dalej postępować ? Za wszelkie informacje na ten temat bardzo dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Z tym wynikiem powinna Pani skonsultować się z nurochirurgiem. Na pierwszej wizycie lekarz ten porówna wynik badania MR z nasileniem dolegliwości i ustali czy musi zostać przeprowadzony zabieg lub najpierw rehabilitacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert Z.

niezaleznie od tego czy konieczna operacja jak najwczesniej rechabilitacja unikanie stresu- wsparcie rodziny plywanie na plecach chodzenie na czworakach zmniejszenie ciezaru ciala (gdy za duza) przy napieciach miesni od razu reagowac - worek gumowy z goraca woda albo ciepla-goraca kapiel ewentualnie masaz rozluzniajacy wzmocnienie miesni plecow i brzucha przy cwiczeniach z obciazeniami statycznymi (unikac gwaltownych ruchow) Rozciaganie wiazadel kregoslupa oraz konczyn (Takze wiszenie na drazku) Zawsze po dlurzszym odpoczynku tzw. nic nie robieniu boli jeszcze gorzej nalerzy motywowac miesnie do delikatnej pracy i korzystac z relaksu. Czasami po niektorych cwiczeniach pierwsze dwa dni moze bolec wiecej po czym nastapi ulga. jesli srodki przeciwbulowe to 10-15 dni potem probowac bez (tylko nie ketonal itp. polecam voltaren rasinat, lub ibuprofen 600 lub 900 zgodnie z ulotkami i tabletkami oslonowymi. Na koniec przeczytalem o ciazy to oznacza ze jesli chodzi o srodki przeciwbulowe to nalezy ostrozniej jednakze srodki przeciwbulowe nie szkodza bardziej niz cierpiaca z bolu matka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×