Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Napoje po laparoskopowym usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Justyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Justyna

Witam, w wieku 17 lat miałam operowany metodą laparoskopową pęcherzyk żółciowy. Od tego czasu minęło już 5 lat i niby wszystko jest w porządku, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Jakie herbaty można pić przy usuniętym pęcherzyku. W aptece Pani powiedziała, że nie mogę pić melisy, miętowej, czarnej i owocowej bo pobudza ona produkcje żółci poleca *lekki rumianek*. W Internecie wyczytałam, że można herbaty ziołowe, słabe czarne. Jak wygląda sprawa z herbata zieloną czy też czerwoną bądź białą? Wiem, że na pewno trzeba unikać herbat oraz kaw mocnych, napojów gazowanych, napojów tłustych mlecznych... Pragę także zaznaczyć, że od czasu usunięcia pęcherzyka żółciowego mam problemy z zaparciami. z Góry dziękuję za odpowiedź :) Pozdrawiam Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Produkty zalecane i niezalecane znajdują się pod adresem: http://www.echirurgia.pl/diety/dieta_pecherzyk.htm Myślę, że słaba herbata zielona czy biała nie bedą wpływały negatywnie na produkcję żółci. Zaparcia oczywiście mogą wynikać z przebytego zabiegu, należy ratować się sposobami naturalnymi tj. wzrost podaży błonnika, specjalne jogurty, zalecany także ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×