Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guzkowe pogrubienie ścięgna u wejścia do pochewki włóknistej na kciuku


Gość ANNA

Rekomendowane odpowiedzi

Moja roczna wnuczka ( 3- lipca br skończyła rok) ma guzkowe pogrubienie sciegna u wejścia do pochewki na kciuku. Zapobiegawczo były jej zaaplikowane dwa zastrzyki przez lekarza chirurga, lecz to nie pomogło, dalej ma zgięty paluszek. Wiem ,ze operacyjnie usuwa się takie sprawy, lecz mam pytanie czy to naprawde konieczne? czy nie można w inny sposób usunac tę dolegliwość? moze odczekać pewień okres czasu i to samoistnie ustąpi? czy konieczny jest zabieg operacyjny w tak wczesnym wieku dziecka? moze są jakieś zabiegi, które pomogłyby usunąć dolegliwość? Bardzo prosze o informacje na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,ze operacyjnie usuwa się takie sprawy, lecz mam pytanie czy to naprawde konieczne? - niestety jeśli nieskuteczne jest leczenie zachowawcze trzeba taki stan skorygować chirurgicznie czy nie można w inny sposób usunac tę dolegliwość? - raczej inne sposoby są nieskuteczne moze odczekać pewień okres czasu i to samoistnie ustąpi? - można, ale radzę nie za długo, długie oczekiwanie z usunięciem tej zmiany może w czasie wzrostu dziecka zdeformować kciuk i zaburzyc jego funkcję czy konieczny jest zabieg operacyjny w tak wczesnym wieku dziecka? - o tym nejalepiej, żeby zadecydował chirurg dziecięcy moze są jakieś zabiegi, które pomogłyby usunąć dolegliwość? - z reguły są nieskuteczne, można spróbować jeszcze leczenia rehabilitacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×