Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wymiotowanie czarnym śluzem po alkoholu


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Chciałbym uzyskać poradę na temat mojego stanu zdrowia. Tak więc, kiedyś się uskarżałem na bóle po lewej stronie brzucha, sukcesywnie one przechodziły, robiłem morfologie i nic - teraz znowu trochę się stresuję, bóle nawracają. Ale .. co ciekawe - ostatnio (przedwoczoraj) przyznam się do nie chlubnego zachowania. Tzn: Po wypiciu dużej ilości alkocholu (co mi się rzadko zdarza raz na rok) zwymiotowałem czarny osad i mam pytanie co to za czarna *maź,śluz* ?. Następnie chciałem się napić wody (byłem jeszcze w stanie upojenia alkocholowego) , znowu mnie wzieło na wymioty i zwymiotowałem samą wodę + coś czerwonego, jak domniewywam krew. Skąd takie objawy? - szczególnie mnie interesuje ten czarny śluz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

zapewne jest to krwawienie z wrzodów żołądka/dwunastnicy, rozpoznanie potwierdzi gastroskopia, najpierw proszę udać się do lekarza POZ w celu zbadania - może inne objawy występują, ale zapewne dostanie pan skierowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mateusz

Piotr jest niepewny co do wyglądu wymiocin, lecz pewne są: 1 czarne zabarwienie 2 stres poprzedzający 3 czynnik drażniący ścianę żołądka 4 krew nienadtrawiona - czerwona po wymiotach i rozcieńczeniu treści wodą, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka reakcja organizmu na alkohol. Błona śluzowa żołądka bardzo silnie reaguje na alkohol broniąc się wymiotami warto sprawdzić problem wykonując gastroskopie bo mogą to być wrzody żoładka lub dwunastnicy objawiające sie czarnymi wymiotami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pójśc prywatnie ja miałam robioną gastroskopie we wrocławiu ze znieczuleniem ale warto było bo nic nie czułam!! najpierw wybierz się do lekarza rodzinnego i zobacz co ci powie bo tak naprawde my nie jestesmy lekarzami możemy tylko przypuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej spotykaną przyczyną powstania ostrego nieży­tu żołądka są: przejedzenie, spożycie alkoholu. Zapadają na tę dolegliwość ludzie mający tak zwany słaby żołądek.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśłe że twoje kłopoty z żołądkiem powstały w wyniku nadużycia alkoholu tak się zdarza ogrnicz spożywanie alkocholu i zastosuj leki które zapisał ci lekarz!! Powinno pomóc pozdrawiam i życze szybkiego powrotu do zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×