Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Pęcherzyk żółciowy zaznaczonym odczynem i pogrubiałej ścianie


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 20 lat. Moj problem dotyczy bólów w okolicy prawej strony dokladnie pod zebrem. Ból moge określic jako ucisk który z czasem sie nasila i staje sie trudny do wytrzymania... Moja historia zaczela sie ok 2 lata temu. Wygladalo to w ten sposob ze gdy dostalam atak bolu jechalam do szpitala dostawalam przeciwbolowy domiesniowy zastrzyk po czym bol ustapil i wrocilam do domu... Zdarzalo sie to co kilka miesiecy, ok co 3-4. Ostatnio tj. w maju trafilam po raz kolejny do szpitala rowniez z silnym atakiem (takim co zawsze) , tylko ze tym razem wykonano mi USG co wykazalo, cytuje: *pęcherzyk żółciowy 68x34 mm, ściana grubosci 4 mm z zaznaczonym odczynem okołopęcherzykowym, pęcherzyk przyszyjkowy zawiera nieco błotka żółciowego.* Po badaniu chirurgicznym zostałam w szpitalu. Następnego dnia równiez mialam USG, które wykazało *pecherzyk żółciowy o pogrubialej scianie*... Chirurg zalecil mi operacyjne usunięcie woreczka, przyznam szczerze ze sie obawialam operacji i w zwiazku z tym otrzymalam dozylnie antybiotyki... Narazie od tego czasu nie mialam ataku bolu, wiele osób mi mówi ze bol i tak powróci, i że nie unikne tej operacji... Prosze o pomoc... Czy operacja w moim przypadku bedzie konieczna??? I jakie sa jej konsekwencje w dalszym zyciu i funkcjonowaniu??? Z góry serdecznie dziekuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy operacja w moim przypadku bedzie konieczna? - skoro chirurg zalecił takie postępowanie to należało się zgodzić na jego propozycje, zapewne w końcu dojdzie do następnego ataku kolki żółciowej I jakie sa jej konsekwencje w dalszym zyciu i funkcjonowaniu? - radziłbym w przypadku napadu następnej kolki żółciowej zgodzić się na leczenie operacyjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×