Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Klebsiella Oxytoca


Gość Marta

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry doktorze mam pytanie otóż mój partner miał robiony posiew moczu z antybiogramem a w wyniku wyszło Klebsiella Oxytoca bardzo proszę mi powiedzieć co to jest jak to leczyć i czy mogłam się również tym zarazić od partnera??Bardzo proszę o pilną odpowiedz.Dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakażenie tą bakterią układu moczowego wymaga po prostu leczenia zgodnego z antybiogramem. Raczej nie ma takiej możliwości, aby nią się zarazić drogą kontaktów seksualnych. Aby wykluczyć czy Pani nie jest zarażona wystarczy zwykłe badanie ogólne moczu, które określi czy w Pani drogach moczowych istnieje stan zapalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie doktorze ale ja miałam już robione badanie ogólne moczu oraz posiew moczu i nie wyhodowano żadnych bakterii byłam też u ginekologa nie mam żadnego stanu zapalnego wszystko jest dobrze a mam ciągłe pieczenie przy wejściu do pochwy nie do wytrzymania z ciężkim wysiłkiem oddaje mocz,pieczenie występuje przeważnie po oddaniu moczu i nie wiem już co mam robić może pan doktor mógłby mi doradzić jakie badanie można jeszcze wykonać żeby dowiedzieć się co to może być??dodam że myję się w mydle dla dzieci bambino,biorę probiotyki,myję się przed i po stosunku oraz idę zaraz się wysikać,lecz te objawy wogóle nie ustępują.Bardzo proszę o poradę.Bardzo dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podłoże tych dolegliwości ma tło alergiczne. Być może korzystne stanie się zastosowanie miejscowe sterydów. W tej sprawie należy porozmawiać z ginekologiem. Być może konieczna okaże się też wizyta u urologa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×