Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Gorączka po założeniu szwów na brodzie u dziecka


Gość ola

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moje dziecko 6 - letnie rozcięło sobie brodę i na rane zostały założone 3 szwy.Rana wygląda ładnie, nie jest zaczerwieniona, ani opuchnięta, przemywam ją codziennie wodą utlenioną.Wypadek z rozcięciem brody zdażył się pod wieczór, nastepnego dnia rano dziecko obudziło sie z temperatura ok 39 stopni.Dałam dziecku syrop (ibufen D ) na zbicie gorączki po 5 godzinach gorączka znów wróciła.Byłam u dwóch lekarzy i lekarze poza gorączką nie stwierdzili wystepowania żadnych innych objawów, goraczka po podaniu leku , po 5 godzinach znów wraca i tak w kółko...jutro rano znow idę z dzieckiem do przychodniu.Czy taka gorączka bez innych objawów może mieć związek z założniem szwów?Może wdała się do organizmu jakaś infekcja w trakcie zszywania? Choć rana jest ładna, nic z niej nie wycieka,nie jest czerwona. Z góry bardzo dziękuje za odpowiedź i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby goraczka byla spowodowana infekcja zszytej rany, to w okolicach rany wystapilby obrzek, zaczerwienienie, wysiek lub inny objawy zakazenia. *Bezobjawowa goraczka* (w zargoie medycznym FUO) jest czestym problemem pediatrycznym - przyczyna moze byc np. goraczka 3-dniowka, ktora moze dochodzic nawet do 40 stopni. FUO moze byc tez spowodowane nadmiernym wysilkiem fizycznym (efektem jest przegrzanie organizmu), nadmiar slonca, nadmierne emocje, infekcja drog moczowych - w takim wypadku nalezaloby zrobic pelna morfologie, mocz. Leukocytoza (znacznie podniesiony poziom bialych krwinek) powie, czy doszlo do infekcji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×