Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powikłania po operacji przepukliny pachwinowej


Gość Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Mój dziadek przeszedł kilka miesięcy temu operacje przepukliny pachwinowej. Operacja się udała jednak jakieś trzy miesiące temu pojawiły się u niego bardzo silne bóle brzucha, szczególnie w miejscu operowanym. Dziadek miał robione badania krwi, które nie wykazały nic, OB nie było podwyższone, także usg niczego nie wykazało, a bóle nie ustępują, są coraz silniejsze, nie są ciągłe tylko napadowe, a w czasie takiego napadu blizna robi się twarda. Co może być przyczyna tak silnych bólów i czemu żadne badania nic nie wykazują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno należy udać się z chorym na konsultację do chirurga ogólnego. Jeśli w chwili napadu bólu dochodzi do jakichkolwiek zmian w zakresie blizny może to świadczyć o wznowie przepukliny lub prawdopodobnie może doszło do zrostu pętli jelita z blizną od strony wnętrza jamy brzusznej. Jednak, aby potwierdzić lub zaprzeczyć moim przypuszczeniom należy udać się do chirurga i zbadać się oraz możliwe, że będzie trzeba dodatkowo wykonać kolonoskopię. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Miałem operację 11 maja 2011 roku i kilka dni mnie bolało , ale lekarz mowil ze to normalne i musialem to rozchodzic. Lecz nie dawno zauwazylem ze z tej strony co mialem przepukline zaczeło powiększać mi sie sie jadro i jest duzo wieksze od drugiego... nie wiem cio mam z tym zrobić. czasami mam jeszce do tego bole i takie klucie tam gdzie miałem ta przepukline . Czekam na jakies rady. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi powiedzieć co jest przyczyną sączenia się ropy. Zwruć uwagę czy ta wydzielina ma charakterystyczny wygląd ropy i zapach. W wielu przypadkach jest to limfa, jest to płyn ustrojowy. Może się wydzielać z rany pooperacyjnej. Ja jestem po operscji przepukliny pachwinowej i nic takiego nie miałem. Natomiast po przeszczepie nerki po 3 tygodniach otworzyła się rana pooperacyjna na 1mm i coś takiego zaczeło wyciekać.U innego operowanego było to samo tylko na 7mm. Lepiej żeby się wydzielało niż miało by zostać we enętrzu. Mogło by wtedy dojść do stanu zapalnego. Najlepiej udać się do chirurga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×