Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Leki po usunięciu pęcherzyka żółciowego


Gość Halina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem 25 lat po usunieciu woreczka zolciowego ,od paru lat miewam klopoty z zoladkiem,obecnie objawy sie nasilily i od roku miewam dosyc czesto nudnosci,odbijania pokarmem,oraz silna nadkwasote.Sama prowokuje wymioty,wymiotuje kwasami i zolcia. Z tego tez powodu ( stresu) wykryto u mnie nadzerki i bakterie H. Mam pytanie do pana doktora ,czy zwiazku z tym ze przez tyle lat nie bralam zadnych lekow na zwiekszenie wydzielania zolci moga wystepowac u mnie tak czeste nudnosci ,kwasy , a czasami nawet odbijania zolcia.Mowilam to swemu lekarzowi przepisuje mi Helajcit ale ja mam po nim straszne nudnosci.Po ranigastrze czuje sie dobrze ale musze zazyc 2 tabl,150mg a gdy mowie to swojej lekarce to twierdzi ze jej lek jest lepszy.Panie doktorze poniewaz biore leki na inne schorzenia,chcialam pana zapytac czy nie majac woreczka zolciowego powinnan brac jakies leki czy tez nie.,wczoraj musialam zazyc 4 ranigastry.a dzisiaj zazylam 2 rapohaliny aby opanowac te nudnosci,poczulam sie lepiej.Zapomnialam napisac ze mam 55 lat i jestem 2 lata po menopauzie wiec te nudnosci nie sa zwiazane np*z ciaza..Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie objawy zapewne nie są związane z przebytym zabiegiem usunięcia pęcherzyka żółciowego. To zapewne stan zapalny błony śluzowej żołądka wywołuje takie objawy. Trzeba włączyć leki eliminujące bakterie Helicobacter pylori z przewodu pokarmowego oraz dobrać odpowiednie leki zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek (jest wiele takich leków). Z uwagi na brak pęcherzyka żółciowego nie ma potrzeby stosowania żadnych leków z tego powodu. Leczeniem najlepiej, żeby zajął się gastroenterolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×