Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Lumbalizacja, boczna skolioza z rotacja trzonów


Gość ANITA

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie moje pytanie dotyczy kregoslupa zrobilam rtg wyszlo lumbalizacja s1 l/boczna skolioza kr.l z rotacja trzonow . tk lumbalizacja s1 na poziomie l3-l4 obecna nieduza paracentrala prawoboczna wypuklina dyskowa bez cech ucisku na struktury wewnatrzkanalowe. podobna centralna wypuklina dyskowa obecna na poziomie l5-s1. mr kregoslupa wykazalo niewielka prawoboczna skolioza +sacrum acutum w plaszczyznie badania poza tym trzony ledzwiowe prawidlowej wysokosci.bez cech przebudowy kostnej nie stwierdza sie cech dyskopati moje pytanie to czy jest mozliwe aby to ustawienie kosci tak bolalo dretwieja mi nogi gdy mam wiekszy bol nie da sie lezec w zadnej pozycji wtak naprawde teraz nie wiem na co jestem chora gdyz kazde badanie mowi co innego dodam iz na zdjecie patrzylo dwuch lekarzy neurologow i ortopeda i stwierdzali dyskopatie prosze o pomoc czy moge zrobic jeszcze jakies inne badanie ktoro wyjasniloby te sytuacje ?bardzo dziekuje za jakakolwiek odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Czasami nie można kierować się wyłącznie wynikami badań lecz skargami pacjenta. Na pewno powinna Pani udać się na rehabilitację. Skrzywienie kręgosłupa (skolioza) może powodować wymienione dolegliwości, szczególnie pod dużym wysiłku, przymowaniu przez długi czas nieprawidłowej pozycji. Poza tym może występować dyskopatia niewielkiego stopnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie i dziekuje za odpowiedz.Bylam na rechabilitacji tens magnetronik laser i cwiczenia pomogło na tydzien .Jade teraz do sanatorium i mam nadzieje ze to pomoze.Jeszcze raz dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×