Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból i guz kości guzicznej


Gość Jutyna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czytałam podobne artykuly o tym problemie ale niestety jestem za granicą (dopiero 1 tyg) i nie mam mozliwości skontaktowa sie z lekarzem rodzinnym a tutaj (w Irlandi) nie wiem gdzie szukac. Moj problem to nasilający się ból kości guzicznej/ogonowej z wytworzeniem się guzka. Na początku bol byl mały, potem utrudnial siedzenie, a teraz to ciężko mi nawet lezec(budze sie w nocy z tego powodu) i chodzic. Czytałam ze konieczna jest zrobienie rtg bo byc moze trzeba bedzie usuwac to chirurgicznie, to prawda? Prosze mi doradzic, czy juz muszę gdzies szukac specjalisty, ewentualnie wrocic do Polski, czy moze przjedzie po jakis masiciach? Bardzo proszę o pomoc, rade co mam robic, czym to grozi. Z góry dziekuje i czekam na odpowiedz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam ze konieczna jest zrobienie rtg bo byc moze trzeba bedzie usuwac to chirurgicznie, to prawda? - RTG jest niekonieczne, to zapewne torbiel kości krzyżowej czyli włosowa, wystarczy zwykłe badanie przez chirurga Prosze mi doradzic, czy juz muszę gdzies szukac specjalisty, ewentualnie wrocic do Polski, czy moze przjedzie po jakis masiciach? - taka torbiel wymaga leczenia chirurgicznego przez specjalistę chirurgii ogólnej, trzeba wiedzieć, że gojenie się rany po takim zabiegu może być długotrwałe (wszystko zależy od techniki operacyjnej jaka będzie przeprowadzona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×