Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Daniel

Podobne dolegliwości jak przed usunięciem woreczka żółciowego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel
Mam taki problem. W 2003r. przeprowadzono u mnie zabieg laparoskopii celem usunięcia kamieni w woreczku żółciowym. Usunięto również profilaktycznie woreczek żółciowy. Minęło parę lat od zabiegu i zaczynam odczuwać podobne dolegliwości jakie miałem przed zabiegiem. Po zjedzeniu posiłku obojętnie jakiego, boli mnie prawa strona brzucha w okolicy dolnego żebra. Bul nie jest mocny, ale trwa czasami do paru godzin promieniując w kierunku pleców. Mam obecnie 34 lata dobre wyniki krwi i moczu oraz prawidłową wagę w stosunku do wysokości ciała. Czy przy tych objawach mogę mieć problem y powrotem kamienicy tyle, że w innej formie. Jaka jest profilaktyka w takim przypadku i czy konieczne są natychmiastowe działania. Oczekując pomocy z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Na początek radzę zrobić badania ( usg jamy brzusznej, bilirubinę, ALAT, ASPAT). Wtedy będzie można powiedzieć o dalszym działaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość porada
zgodzę sie z powyższą wypowiedzią,są przypadki gdzie powstają nowe kamienie ,nie są już w woreczku bo go nie ma tylko są gdzieś w układzie pokarmowym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość akola600
udaj sie do gastrologa i popros o skierowanie na ercp nie wiem jak ten zabieg nazywa sie w jezyku polskim.(jest to wykonywane pod narkoza .jama ustna przedostaja sie przez trzustke do drog zolciowych i przeplokuja kanaly zolciowe a nawet poszezaja)mi pomoglo .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marek
To badanie nazywa się endoskopia za pomocą tego badania usuwa się kamienie z przewodów żółciowych. Pozdrawiam &#128522*

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.