Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg usunięcia torbieli nasiennej


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu od urologa usłyszałem że torbiel nasienną jaką mam na lewym jądrze trzeba będzie usunąć, Ma około 11 mm. Przy okazji lekarz powiedział że podwiąże żylaki powrózka nasiennego. I tu mam kilka pytań: jak dokładnie wygląda takie zabieg? torbiel się nakłuwa? przecina? wycina z częścią jądra? czy chirurg musi rozciąć mosznę? jeśli tak to po środku? z boku? jak duża zostaje blizna? czy takie zabieg jest skomplikowany i niesie ze sobą ryzyko? czy jakoś do takiej operacji należy się przygotować? ile dni mnie będę mógł chodzić pracować a i uprawiać sexu? czy skoro zabieg ma być na klinice to oznacza to że przy operacji będą studenci? będzie mnie to nie ukrywam krępować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Podczas zabiegu usuwana jest tylko torbiel, jądro pozostaje na swoim miejscu. Zabieg zostanie wykonany z dostępu przez pachwinę. Blizna powinna być niewielka. Zabieg niesie ze sobą takie ryzyko jak inne operacje, czyli np. zakażenie rany, krwiak, możliwość rozejścia się rany. Przed operacją będzie trzeba wykonać badania, które zaleci lekarz. Seks będzie można uprawiać nie wcześniej niż 10 dni po zabiegu. W szpitalu będzie Pan 2-3 dni, potem 1-2 tyg. zwolnienia. Przy zabiegu prawdopodobnie będzie jeden ze studentów, ale ze względu na okres wakacji może ich wcale nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×