Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przeraźliwy ból po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 33 lata,w wieku 20 lat usunięto mi wyrostek robaczkowy,natomiast 1.5 roku temu miałam zabieg usunięcia woreczka żółciowego metodą laparoskopową.Po zabiegu czułam się bardzo dobrze i przez rok czasu trzymałam dietę.Po upływie tego czasu zaczęłam normalnie jeść, wiadomo zaczęłam próbować wszystkich potraw i tych smażonych i tych bardziej ostrych.Niestety i tu muszę się przyznać spróbowałam też alkocholu i tu zaczął sie problem,wypicie jednego piwa powoduje u mnie tak przerażliwy ból,który jest mocniejszy od tego ,który wywoływał kamień na woreczku.Wiem,że nie powinnam pić alkocholu ,ale boję się,że taki ból może oznaczać coś innego,Bardzo proszę o odpowiedź dlaczego tak się dzieje i co należy robić,no bo jeśli chodzi tylko o to ,żeby w ogóle nie zażywać alkocholu to będę przeszczęśliwa,ale martwi mnie to ,że po wypiciu jednego małego piwa,bądź jakiegokolwiek alkocholu ,boli mnie okropnie,robi mi się słabo i mam nadęty brzuch.Proszę o odpowieź,bardzo się martwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Proszę unikać alkoholu. Objawy mogą być wynikiem nagłego pobudzenia wydzielania żółci, a ponieważ nie ma Pani pęcherzyka żółciowego żółć nie może być natychmiast uwolniona do dwunastnicy. Jeśli pojawią się dolegliwości po innych potrawach należy skonsultować się z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×