Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rany po laparoskopii pęcherzyka żółciowego


Gość Anka

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszłam laparoskopowe usuniecie pęcherzyka żółciowego w Anglii sześć dni temu. Zabiegł przebiegł dobrze,jestem na dwutygodniowym zwolnieniu lekarskim. Martwią mnie jedynie moje rany po operacji.Zostały zaklejone plasterkami na krzyż,nie widać szwów,jedna rana (prawy bok niższa) sączy lekko krwią. Na tych plasterkach były opatrunki,które polecono mi na drugi dzień zdjąć. W karcie od lekarza jest informacja,że szwy się same rozpuszczą.Ja jednak szwów nie widzę,czy te plasterki to nowoczesne szwy?Jak mam się z nimi obchodzić , myć? chronić? zdjąć? czy czekać aż odpadną.A oże powinnam udać się do lekarza po instrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam tez w najblizszym czasie czekam na usuniecie kamieni,mieszkam w londyniestrasznie sie boje,prosze o kilka informacji na tmat operacji,jak to wyglada z gory dziekuje e wa przeslij na email efunia@interia.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego się bać,ja też byłam w strasznym stresie.W Polsce miałam operację chirurgiczną i wiedziałam co mnie czeka,ale spotkało mnie miłe rozczarowanie..... Zero stresu,sali operacyjnej nawet nie widziałam.Doskonała opieka (co prawda była to mała prywatna klinika) ale pielęgniarka była co pół godziny przy moim łóżku po operacji,przez całą noc.Rano po królewskim śniadaniu wypisali mnie do domu.Dostałam leki ,opatrunki i numer tel. w razie potrzeby kontaktu z fachowcem.Tak ,że nie bój się,na pewno wszystko będzie ok! Mam już wiadomości ,co do moich plasterków ,szwy ,rozpuszczalne są ukryte pod nimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa dni temu tj.25.10 miałam usunięty woreczek metodą laparoskopową. Chciałabym dowiedziec się jak dbać o rany pozabiegu aby ładnie i szybko sie zagoiły ? czy cos szczególnego moze zrobić w tym celu czy poprostu czekac ? 8 listopada wyjeżdzam w celach zarobkowych za granice i chciałabym zadbać o wszytko aby nie mieć pozniej problemów. Będe bardzo wdzieczna za odpowiedź. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×