Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Silny ból kości ogonowej, odbytu i pieczenie


Gość Hanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mój problem jest następujący: Jakieś pół roku temu zaczęłam odczuwać ból podczas wypróżniania i kilka razy widziałam krew na papierze. Zaniepokojona poszłam do lekarza chirurga, któremu wspomniałam takze o nasilajacym sie bólu kości ogonowej. Zapisał mi czopki Posterisan H i tabletki Debridat(o ile dobrze pamietam) przez jakis czas bylo lepiej ale 2 miesiace temu znowu zaczęła boleć mnie kość ogonowa, do tego mam wrażenie niecałkowitego wypróżnienia a zamiast krwi pojawił się śluz. Dodatkowo uczucie pieczenia. Mniej wiecej w tym samym czasie z pochwy zaczęły sie pojawiać białe upławy o brzydkim zapachu i uczucie pieczenia i *rozrywania*. Pani ginekolog po badaniu stwierdzila ze nic mi nie jest i zapisala tylko Vagical ale po jego stosowaniu nie nastąpila zadna poprawa a powiedzialabym ze jest jeszcze gorzej. Czy te 2 sprawy są powiązane? Co mi dolega i czy powinnam poddać sie badaniu kolonoskopii? Bardzo proszęo pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Rozumiem, że chirurg zbadał odbyt palcem lub wykonał rektoskopię, w której rozpoznał z czystym sumieniem hemoroidy? Jeśli nie, to należy ponownie skonsultować się z chirurgiem proktologiem. Oprócz krwi w przypadku żylaków odbytu może sytępować śluz. Stałym objawem ponadto jest pieczenie, świąd i zaparcia. Co do spraw ginekologicznych, to należy wykonać cytologię, ewentualnie wymaz z pochwy (sprawdzić etiologię upławów) oraz usg przezpochwowe lub zwykłe jamy brzusznej i miednicy. Zamiast Vagical zastosować Macmiror dostępny na receptę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×