Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kamica żółciowa a ciąża, czynniki genetyczne oraz aktywność fizyczna.


Gość Natalia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat, miesiąc temu wykryto u mnie kamienie w pęcherzyku żółciowym, które dały o sobie znać przy nadmiernym przejedzeniu. Niedługo mam odbyć zabieg usunięcia woreczka metodą laparoskopową. Czy brak woreczka żółciowego będzie miał jakikolwiek wpływ na ciążę, planowaną w przyszłości? Na jak długo mam powstrzymać się od ćwiczeń fizycznych na zajęciach wychowania fizycznego (w tym basen)? Jak długiego zwolnienia mogę się spodziewać? Czy jest to możliwe, że kamica żółciowa pojawiła się u mnie w tym wieku przez czynniki genetyczne? (kamienie u babci i ojca) Czy istnieje możliwość przekazania predyspozycji do tworzenia się kamieni żółciowych moim dzieciom w przyszłości? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Kamica żółciowa występuje częściej u kobiet, otyłych, po 40rż. Duży wpływ ma dieta zawierająca duże ilości cholesterolu. Także występują predyspozycje genetyczne. Z dużym prawdopodobieństwem kamica pęcherzyka żółciowego będzie występować również u Pani dzieci, prawidłowa dieta, prawidłowy tryb życia zmniejszą ryzyka wczesnego pojawienia się kamicy. Po zabiegu laparoskopowym należy unikać większego wysiłku przez około 3 miesiące. Nieobecność w szkole po zabiegu nie powinna być dłuższa niż 7 dni, ale są przecież wakacje więc z tym nie powinno być problemu. Brak pęcherzyka żółciowego nie wpłynie negatywnie na ciążę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dzidziuś nie będzie się żywił żółcią,która po usunięciu pęcherzyka zbiera sie min teraz w żółądku?Ja już miałam od tego czasu 2 martwe ciążę,a przed laparoskopią urodziłam córkę.Czy naprawdę to nie ma wpływu?Jeśli ginekologicznie u mnie podobno wszystko dobrze?(Ewa 31)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam usuniety pęcherzyk w 20o3 roku. Mam pytanie:czy dzidziuś nie będzie się żywił żółcią,która po usunięciu pęcherzyka zbiera sie min teraz w żółądku?Ja już miałam od tego czasu 2 martwe ciążę.Ostatnia zakończyła się w 12 tygodniu,a przed laparoskopią urodziłam córkę.Czy naprawdę to nie ma wpływu?Jeśli ginekologicznie u mnie podobno wszystko dobrze? Błagam o odpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×